Güncel
Giriş Tarihi : 03-09-2021 12:58   Güncelleme : 03-09-2021 12:58

Esnaf ve sanatkâr kadın komitesi çalışmalarına başladı

Urla Esnaf ve sanatkâr kadın komitesi, Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası bünyesinde çalışmalarına başladı. Komite “en iyi narkotik polisi Anne” projesine destek verecek.

Esnaf ve sanatkâr kadın komitesi çalışmalarına başladı

Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na kayıtlı gönüllü kadın üyelerden oluşan Esnaf ve Sanatkâr Kadın Komitesi’nin ilk toplantısı, Taş Ev Butik Otel’de gerçekleşti.

Kadın esnaf ve sanatkârların yaşam kalitesini arttırmak, sosyal hayattaki konumlarını geliştirme ve genişletmeyi amaçlayan komitenin ilk toplantısına Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan, Urla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Polis Memuru ve komite üyeleri katıldı.

Polisin, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “en iyi narkotik polisi Anne” projesi hakkında bilgilendirme yapmasından sonra komite, projeye destek kararı aldı. Gerekli eğitimlerden sonra komite üyeleri, Urlalı kadın esnaflar başta olmak üzere, işyerlerine gelen anne ve anne adaylarının uyuşturucuyla mücadelede bilinçlendirilmesi ve farkındalıklarının artırılması çalışmalarıyla katılım göstereceklerini belirttiler.

Toplantı hakkında açıklama yapan Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan, “Pandemi nedeniyle faaliyetleri yarıda kalan Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Kadın Esnaf Komitesi’ni daha da gençleştirerek ve güçlendirerek tekrar yeni dönemde faaliyete geçirmeye başladık. İlk projemizde, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “en iyi narkotik polisi Anne” projesine destek verme kararı aldık. Çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanmasının önüne geçmek için anne duyarlılığından faydalanmayı düşünüyoruz. Anneler ile sağlanacak iş birliği sayesinde mutlaka başarılı sonuçlar elde edileceğine inanıyorum. Çalışmalarımıza yeni projelerimizle devam edeceğiz. Urlalı esnaf kadınların güçlü ve yetenekli olduğunu tüm Türkiye’ye göstermek istiyoruz” dedi.