Politika
Giriş Tarihi : 01-09-2021 16:39   Güncelleme : 01-09-2021 16:39

İYİ Parti’den suç duyurusu

İYİ Parti Urla İlçe Örgütü, İlçe Başkanı Yüksel Bıyık ile birlikte AK Parti Grup Başkanvekili – Denizli Milletvekili Cahit Özkan hakkında Urla Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

İYİ Parti’den suç duyurusu

İYİ Parti Urla İlçe Başkanı Yüksel Bıyık, milletvekili Özkan’ın 29.08.2021 tarihinde Beyaz TV’de yayınlanan “Akılda Kalsın” programındaki beyanında ve akabinde de sosyal medya paylaşımında; yıllara sair bir strateji ile Devleti ele geçirmeye çalışan ve 15 Temmuz hain darbe girişimiyle de bunu nihayete erdirmeyi amaçlayan FETÖ ile tüm İYİ Parti teşkilatını ilişkilendirmiş, böylelikle; Genel Başkan Meral Akşener, Başkanlık Divanı, Genel İdare ve Kurucular Kurulu, tüm Parti İl ve İlçe Başkanları, tüm İYİ Parti üyeleri ve İYİ Parti’ye oy veren ve vermeyi düşünen tüm seçmenler olmak üzere herkesi, FETÖ Terör Örgütü üyeliği itham etmiş ve hedef olarak gösterdiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Bıyık yaptığı açıklamalarda “şikayet konusu programda Özkan’ın açıklamalarında İYİ Parti ve teşkilatının FETÖ ile ilişiğine kanıt olarak gösterilen, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki isnatlar üzerine yürütülen soruşturma sonucunda;       31.05.2021 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından, Buğra Kavuncu hakkında “kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiştir.

Özkan, tüm İYİ Parti ve teşkilatını toplumda travma yaratmış FETÖ ile ilişkilendirmiş ve FETÖ ile mücadelede bir hedef olarak göstermiştir. Oysa somut gerçeklere bakıldığında; FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞININ ARAŞTIRILMASI için Meclise sunulan 16.05.2019 tarihli “Meclis Araştırma Önergesi”, bizzat İYİ Parti grubu tarafından verilmiş, bu önerge şüphelinin Grup Başkan Vekili olduğu siyasi parti grubu ve şüpheli tarafından reddedilmiştir.

Kaldı ki, Grup Başkanvekili de olan Şüpheli, bahsetmiş olduğu konuların gerçeklik payının olduğunu samimi bir şekilde düşünüyor olsaydı, anılan önergeye ret yerine kabul oyu vermesi ve “meclis çatısı altındaki bu mücadeleye çok daha önce destek olacağı ya da en azından engel olmayacağı açıktır.

Parti olarak kurulduğumuz günden bu yana gerek genel başkanımız, gerek milletvekillerimiz, gerek il başkanlarımız ve yöneticilerimiz her defasında terörün ve darbecilerin karşısında olduğunu belirtmiştir. Amma ve lakin İktidar partisi ve küçük ortağı her defasında yeri geldi genel başkanımızın şahsına, yeri geldi milletvekillerimizin şahsına hakaret etmekten çekinmedi. Rize’de yaşananları tüm kamuoyu gördü, akabinde bu daha iyi günler denildi. Geçtiğimiz haftalarda İstanbul il başkanımıza yapılan da ortadaydı, gene iktidardan bir açıklama yapılmadı. Ama kimse İyi Parti’yi bir terör örgütü ile yan yana göremez. Biz de buna dur demeyi biliriz. Hukuki haklarımızı ararız. Çünkü bizler bu yola çıkarken lafta değil vatan için gerçekten kefenini giyip yola çıkanlarız ve hiçbir vatan hainiyle işimiz olmadığını bu haklı mücadelemizi başlatarak ta cevabını vermiş bulunuyoruz” ifadelerine yer verdi.