Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 12:12
Advert

BÜYÜK ZAFER’İN 99. YILI URLA’DA KUTLANDI, VATANDAŞ TEPKİ VERDİ

30 Ağustos Zafer Bayramı İzmir’in Urla ilçesinde düzenlenen törenler ile kutlandı.

Güncel
Giriş Tarihi : 30-08-2021 13:02   Güncelleme : 30-08-2021 13:02
BÜYÜK ZAFER’İN 99. YILI URLA’DA KUTLANDI, VATANDAŞ TEPKİ VERDİ

Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan Türk Milleti’nin varoluş mücadelesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü kutlamaları Urla Cumhuriyet Meydanı’nda başladı.

Törene, Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan vekili Murtaza Dayanç, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Ali Armağan Karaca, Garnizon Komutanı Albay Osman Altun, Urla Jandarma Komutanı Teğmen Âdem Aydoğdu, Urla Emniyet Müdür Yardımcısı Özben Eroğlu, İYTE Rektr Yardımcısı Prof. Dr. Gamze Tanoğlu, AK Parti Urla İlçe Başkanı Murat Nart, CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur, İYİ Parti Urla İlçe Başkanı Yüksel Bıyık, Siyasi Parti temsilcileri, muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, kurum amirleri ile gaziler, şehit yakınları ve Urla halkı katıldı.

Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan vekili Murtaza Dayanç Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti adına kamu kurum ve kuruluşlarını temsilen Kaymakamlık çelengini ve yerel yönetim kuruluşlarını temsilen Belediye Başkanlığı çelengini, Garnizon Komutanı Albay Osman Altun Türk Silahlı Kuvvetlerini temsilen Garnizon Komutanlığı çelengini Atatürk Anıtı’na çelenk sunmalarının ardından Urlalı vatandaşlar da Atatürk Anıtı’na gül takdim ettiler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Topçu Üsteğmen Yaşar Ağkuş günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Öğretmen Nurgül Ünlücömert ve Ulş. Ütgm. Cem Künç’ün şiir okuması ile çelenk töreni sona erdi.

TEBRİGAT TÖRENİ                                                                                                                        

Urla Kaymakamlığı’nda düzenlene tebrigat töreninde Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan vekili Murtaza Dayanç, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Ali Armağan Karaca, Garnizon Komutanı Albay Osman Altun şehit yakınları, gaziler ve Urla protokol üyelerinin tebriklerini kabul etti.

ANMA PROGRAMI

Urla Yıldıztepe Şehitliği’nde düzenlenen anma programı saygı duruşlunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Vatan uğruna can veren şehitlerimiz için Urla Müftülüğü görevlilerinden Ahmet Hüsrev Tuncel Kuran-ı Kerim okudu, Urla Müftüsü Ali Canbolat dua etti.

Törene katılanların vatanın bekası için nice destanlar yazan aziz şehitlerimiz için Yıldıztepe Şehitliği’nde yatan Yüzbaşı Kemal ve Onbaşı Baki’nin mezarlarına çiçek takdim etmesinin ardından program sona erdi.

VATANDAŞ TEPKİSİ

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine katıldıktan sonra, AK Parti ve İYİ Parti dışındaki partililerin, Zafer Bayramı münasebetiyle Urla Kaymakamlığı’nda ve Urla Yıldıztepe Şehitliği’nde düzenlenen programlara katılmamasına, temsilci dahi göndermemesine Urlalı vatandaşlar “oylarımızla mevkii - makam sahibi olanların, 30 Ağustos gibi ecdadımızın emaneti bir bayramda bizleri temsil etmekten kaçınmalarının mazereti olamaz. Onların ilk görevi bizleri temsil etmek. Başkaları bu durumda olsa yeri göğü inletenlerin bu hali kabul edilir değil” diyerek tepki gösterdiler.

 

AdminAdmin

YORUMLAR