Güncel
Giriş Tarihi : 25-08-2021 19:07   Güncelleme : 25-08-2021 19:07

Çeşmealtı’na Marina ihale, lise temel aşamasına yaklaştı

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya 25 Ağustos gününü İzmir’in Urla ilçesine ayırarak, ilçede çeşitli temas ve incelemelerde bulundu.

Çeşmealtı’na Marina ihale, lise temel aşamasına yaklaştı

28 Temmuz günü de Urla’ya gelerek temas ve incelemelerde bulunan Milletvekili Kaya Urla incelemelerine Çeşmealtı’ndan başladı. Çeşmealtı’na yapılması planlanan marina projesi ve balıkçı barınağı için Çeşmealtı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Güven Konuk’tan bilgi alan Milletvekili Kaya, proje alanında incelemelerde bulundu.

Bir süre vatandaşlarla sohbet eden Milletvekili Kaya, Çeşmealtı Denizli Mahallesi Muhtarı Emre Erdoğan ve Güvendik Mahallesi Muhtarı Gökhan Balıkçıoğlu ile bir araya gelerek bölgenin ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

Türk Kızılayı Urla Şube Başkanlığı’nı ziyaret eden Milletvekili Kaya, şubenin “Hayata Bağlan” projesi kapsamında koro eğitimi alan engelli kursiyerlerin çalışmasına denk geldi. Engellilerin konuklara mini konser verdiği anlarda duygusal anlar yaşayan Milletvekili Kaya, engelli annelerinin sorunlarını dinleyerek çözüm için gerekli çalışmaları yapacağını belirterek Urlalı engellilere bu imkânı sağlayan Türk Kızılayı Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık’ı tebrik ederek teşekkür etti.

Temaslarına Urla Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi ziyareti ile devam eden Milletvekili Kaya, kooperatif başkanı İsmet Erak’tan Urla esnafına sağlanan imkânlar hakkında bilgi aldı.

Temas ve incelemeleri hakkında açıklama yapan AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, “Bugün yine Urla’da ilçe Başkanımız Murat Nart ve teşkilatımızla incelemelerde bulunduk. Çeşmealtı’nda yapılacak marina, Çeşmealtı’ndaki en önemli projelerimizden birisi. Onda son aşamaya geldik. Yakın zamanda inşallah ihale müjdesini Urlalı hemşerilerimizle paylaşacağız. Tabi o bölgedeki özellikle belli noktada çok büyük bir gelişim ve katkı sağlayacak. Yine Çeşmealtı’na planladığımız bir okul var. Onu da çok yakın zaman içinde inşallah temelinin atılmasını sağlayacağız. Bugün yine Denizli Mahallesi Muhtarı Emre Erdoğan ve Güvendik Mahallesi Muhtarı Gökhan Balıkçıoğlu ile bir araya geldik. Tabi biz burada merkezi iktidar olarak Urla’ya uzun zamandır çok önemli yatırımlar kazandırmış olduk. Gönül isterdi ki CHPli İzmir Büyükşehir Belediyesi de başta Çeşmealtı’ndaki bu 3 kmlik Mehmet Ali Aygüven Caddesi’ni bile maalesef 5-6 yıllık süreç içinde çözememişler, bunu gördük, gözlemledik. Urla şimdi Türkiye’nin en önemli cazibe merkezlerinden bir tanesi haline geldi. Burada başta altyapı olmak üzere çok sıkıntı var. Muhtarlarımızdan teşekkürler aldık doğalgazın Çeşmealtı’na kadar gelişi hususunda, o bölgede yaşayan hemşerilerimiz kısa zaman içinde doğalgaz kullanmaya başlayacaklar.

Ve belli noktalarda kavşak problemlerimiz var. Bunlara ilişkin çalışmalar yapıyoruz. Karayolları ekiplerimiz geçen hafta Kaymakam Bey’i ziyaret ederek sorunların çözümü hakkında çalışmalar yaptılar. Urlalı hemşerilerimizin hayat standardını yükseltecek hamlelerimiz devam edecek.

Türk Kızılayı Urla Şube Başkanlığı’nda özel çocuklarımız içim çok güzel bir proje başlatılmış. Kızılay Başkanımıza ayrıca çok teşekkür ediyorum. Oradaki o güzel kardeşlerimiz başkanımızın öncülüğünde çok başarılı bir iş gerçekleştirmişler. Orada onların, ailelerin mutluluğunu görmek bizi çok mutlu etti. Kızlay başkanımıza biz her konuda destek olarak daha da geliştirerek kardeşlerimizin topluma kazandırılması sürecinde imkân ve olanakların sağlanması noktasında desteklerimiz sürecek.

Urla Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmet Erak’ı ziyaret ettik. Urla Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi İzmir’deki en başarılı kooperatiflerimizden bir tanesi. Urla ve Karaburun’dan 1700’e yakın esnaf ortağına hizmet veriyor. Ve şunu gördük: bir yıllık dönem içerisinde 175 milyon liralık kredi imkânı sağlanmış. Bu çok sevindirici. Biliyorsunuz, Türkiye dışında başka bir ülkede bu uygulama yok. Esnafımızın Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi üzerinden kullandığı kredi faizinin yarısını hükümetimiz, yarısını da esnaflarımız karşılıyor. Bu da esnafımızın özellikle salgından sonraki süreç içerisinde bir an önce iş hayatında salgın öncesine dönme noktasında önemli katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Urla’da esnaf ziyaretleri de yapan Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, partisinin Zeytineli Mahalle Yönetim Kurulu toplantısına da katıldı.