Güncel
Giriş Tarihi : 10-08-2021 16:17   Güncelleme : 10-08-2021 16:17

KIZILAY’DAN YANGINLA MÜCADELEYE LOJİSTİK DESTEK

İzmir'in Urla ilçesinde 07.08.2021 günü, makilik ve bozuk orman alanında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına müdahale eden çalışanlara Türk Kızılayı Urla ekipleri lojistik destek sağladı.

KIZILAY’DAN YANGINLA MÜCADELEYE LOJİSTİK DESTEK

Yangın bölgesine 7 Ağustos 2021 günü saat 15,30’da intikal eden ekipler, 8 Ağustos 2021 sabahı yangının tamamen söndürülmesi ile 11.00’de alandan ayrıldılar.

Yangın bölgesine Kızılay Kadın Urla, Genç Kızılay Urla, Kızılay Urla Engelsiz Kulüp üyeleri ve gönüllüleriyle birlikte 35 kişiyle gelen Türk Kızılayı Urla, alanda çalışanlara yemekler yapıp lojistik malzemeler dağıttı.

8 Ağustos sabahı da kahvaltılık hazırlayıp ikram eden Türk Kızılayı Urla adına açıklama yapan Başkan Nurgül Saltık, “Yangını duyduğumuz anda harekete geçtik. Kadın ve Gençlik Kollarımız, Engelli Kulübümüz ve gönüllülerimizce alanda organize bir şekilde çalışarak ihtiyaçları gidermeye çalıştık. Bu dağıtımları yapabilmemiz için bağışçılarımızın duyarlılığı bizleri onurlandırdı.  Anında getirilenlerle ihtiyaçları giderebildik. Kadın kolumuzun ve Engelli kulübümüzün gönüllülerle el ele vererek organize çalışmaları, gençlerimizin hemen afet alanına intikal ederek ihtiyaçları karşılamaya çalışmaları bizleri çok mutlu etti. Bağışçılarımıza ve katkı koyan tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyor, bir daha afet yaşamayalım diyor ve orman müdürlüğü ve itfaiye çalışanlarını özverili çalışmalarıyla yangının yayılmasını engelleyerek söndürdükleri için kutluyorum” dedi.