Güncel
Giriş Tarihi : 09-08-2021 20:11   Güncelleme : 09-08-2021 20:11

MANAVGAT MAĞDURLARINA EMREM DESTEĞİ

Manavgat’ta meydana gelen orman yangınlarında zarar gören vatandaşların yardımına Emrem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı da koştu.

MANAVGAT MAĞDURLARINA EMREM DESTEĞİ

Pandemi döneminde yaşanan sel ve orman yangını felaketleri nedeniyle temsilcilikleri ve gönüllüleri arasında yardım kampanyası başlatan Emrem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın yardım konvoyu, 05 Ağustos 2021 tarihinde Manavgat'a ulaştı.

Konvoyda görevli ekip bizzat sahaya inerek yangından zarar gören Sarılar, Ulukapı, Selimli, Gebeci Köyleri ile Gündoğmuş İlçesi Senir Köyü’nde yardım çalışmalarına katıldı.

Manavgat Afet Koordinasyon Merkezi’nde Aksu Kaymakamı Aydın Ergün Bey'e geçmiş olsun dileklerini ileten ekip, Kaymakam Ergün’ün yönlendirmeleriyle yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere belirlenen Merkez Depoya teslim etti.

Bölgeye ulaştırılan her türlü giysi, iç çamaşırı, ayakkabı, terlik, çocuk bezi, sabun, şampuan vb temizlik malzemeleri, ilaçlar, el fenerleri ve ev eşyalarının ihtiyaç sahiplerine dağıtımı yapıldı.

“Ülkece uzun süredir içinde bulunduğumuz pandemi döneminde üst üste gelen sel ve orman yangınları nedeniyle hepimiz derinden yaralandık” diyerek açıklama yapan Emrem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2. Başkanı Zeynep Gökdere, “Emrem Vakfı olarak mağdur olan kardeşlerimizin yaralarını bir nebze de olsa sarmak ve destek olmak amacıyla Vakıf Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Abdüsselam SEMRE'nin himayelerinde tüm temsilciliklerimiz ve gönüllülerimiz aracılığıyla yardım kampanyası başlattık. Yardım konvoyumuz Ankara, Elazığ, Gaziantep ve İstanbul Temsilciliklerimizle birlikte Manavgat Yöresi’ne ulaştırdık.

Gecesini gündüzüne katarak canla başla çalışarak yangınla mücadele eden Orman Genel Müdürlüğü çalışanlarına, Jandarma ve kolluk kuvvetlerimize, İtfaiye ekiplerimiz, destek veren Sivil Toplum Kuruluşları ile yerel halka ve emeği geçen herkese Emrem Vakfı olarak teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Allah Güzel Ülkemizi her türlü felaketten korusun” dedi.