Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 12:05
Advert

Kamu çalışanı kadınlara “En iyi Narkotik Polisi Anne” bilgilendirmesi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "En İyi Narkotik Polisi Anne" projesi İzmir'in Urla ilçesinde tanıtımı, ilçede görevli kamu çalışanı anne ve anne adaylarına verilen konferansla devam etti.

Güncel
Giriş Tarihi : 30-07-2021 21:23   Güncelleme : 30-07-2021 21:23
Kamu çalışanı kadınlara “En iyi Narkotik Polisi Anne” bilgilendirmesi

“En iyi Narkotik Polisi Anne” projesi ve UYUMA uygulaması kapsamında, 30 Temmuz 2021 günü Urla Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde Urla İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Narko Rehberler tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan anne ve anne adaylarına sunumlar eşliğinde eğitim verildi, uyuşturucu kullanan genç ve çocuklarımıza en yakın olan annelerimizden narkotikle mücadelede emniyet güçlerine yardımcı olmaları istenildi.

Urla’da Haziran ayında başlatılan etkin çalışmalarla çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlığından faydalanmak amacıyla “En iyi Narkotik Polisi; Anne” başlatılan projesi kapsamında Temmuz ayı içerisinde Sanat Sokağı başta olmak üzere halkın yoğun olduğu bölgelerde düzenlenen etkinliklerde annelerimizi bilinçlendirmek için broşür ve “en iyi narkotik polisi anne” logolu maskeler dağıtıldı.

“En İyi Narkotik Polisi; Anne” Proje ve kampanyasının temel amacı, uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk/ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yoları ve önerileri gibi konularda, anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalıkların arttırılmasıdır. Anneler aracılığı ile uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuğa müdahale edilmesi de kampanyanın hedeflerinden biridir.

AdminAdmin

YORUMLAR