Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 12:16
Advert

Milletvekili Kaya Urla’yı ziyaret etti

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya 28 Temmuz gününü İzmir’in Urla ilçesine ayırarak, ilçede çeşitli temas ve incelemelerde bulundu.

Güncel
Giriş Tarihi : 28-07-2021 21:55   Güncelleme : 28-07-2021 21:55
Milletvekili Kaya Urla’yı ziyaret etti

Urla Ziraat Odası, Urla Birlik ve Öz Urlalılar Taşımacılık Kooperatiflerini ziyaret ettikten sonra Urla Malgaca Pazarı’nda vatandaşlarla buluşan Milletvekili Kaya, yoğun ilgiye maruz kaldı.

Urla’daki temasları hakkında gazetemize açıklamada bulunan Milletvekili Kaya, “Urla’da odalarımızla, esnaflarımızla toplantılar gerçekleştirdik.  Urla’da özellikle bizim yapabileceğimiz doğru noktadaki çalışmaları planladık. Tabi bu salgından ötürü hemşerilerimizle bu kısa zaman içerisinde buluşma fırsatımız bulunmamıştı. Şimdi salgınla ilgili özellikle tedbirlerin biraz gevşemesi ile birlikte esnafımızla, oda başkanlarımızla, teşkilattaki arkadaşlarımızla bir arada olup Urla’mızın çözülmesi gereken problemlerini, temel olarak ilçenin sorunlarına çözüm yollarını inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz.

Urla’da Özbek kavşağı problemi                                    

Bu noktada Urla ilçe başkanımız Murat kardeşimizle birlikte gittik, gördük. Oralarda özellikle Karayolları Genel Müdürlüğü’müzle, bölge müdürlüğümüzle görüşüp oradaki çalışmalara bir start verdirme hususunda bir toplantı gerçekleştireceğiz.

Urla Ziraat Odası

Ziraat Odamızda yaptığımız toplantıda ilçenin sıkıntılarını dinledik. Ona ilişkin belediye, kaymakamlık makamı, Ziraat Odası ile çözüm yolları arayacağız. Urla artık enginarla anılır oldu. Fakat bu noktada enginarın 12 ay vatandaşlarımızın, buradaki çiftçilerimizin daha fazla kazanç sağlayabileceği bir nitelikte yol alabilmesi için işleme tesisleri fikri projesi oldu. İlçe başkanımızla birlikte burada sürekli takip edeceğiz.

Kooperatifler

Burada şehir dışı taşımacılıkla çalışan kooperatiflerle, dolmuşçularımızla bir araya geldik. Onların da problemleri, belli konularda çözebileceğimiz, bizim temas etmemiz gereken hususlar var. Onlara ilişkin değerlendirmelerde bulunduk” dedi.

Zafer Caddesi

Malgaca Pazarı esnaflarını ilçe teşkilat üyeleriyle birlikte ziyaret eden Kaya, esnafın sorun, dilek ve temennilerini dinledi. Heyet halinde Malgaca’dan eski camii tarafına yönelip Demircili Sokak esnaflarıyla görüşen Kaya Mağara Kahvesi önünde esnafla çay içti. UKOME kararıyla araç trafiğine kapanan Zafer Caddesi hakkında şikâyet eden esnafa bu konuyu Urla Kaymakamı Murtaza Dayanç ile akşam yemeğinde görüşeceğini, UKOME kararı eski olduğundan dava açma süresinin kaçırıldığını söyledi.

Sanat Sokağı esnafı ile temaslarını tamamlayan Kaya yanındaki heyetle Zafer Caddesi üzerinden AK Parti İlçe Binasına giderken yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan ile karşılaştı, tokalaştıktan sonra yoluna devam etti.

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, AK Parti İlçe Binası’nda Mahalle Yönetim Kurulu Toplantısına da katıldı.

AdminAdmin

YORUMLAR