Güncel
Giriş Tarihi : 15-07-2021 20:17   Güncelleme : 15-07-2021 20:17

15 Temmuz Şehitleri Urla’da Anıldı

15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişiminin beşinci yıl dönümünde 15 Temmuz Şehitleri, Urla Kaymakamlığı’nca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü hasebiyle düzenlenen tören ve programlar ile anıldı.

15 Temmuz Şehitleri Urla’da Anıldı

Urla Yıldıztepe Şehitliği’nde gerçekleşen anma törenine, Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, Garnizon Komutanı Albay Osman Altun, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Armağan Karaca, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, gazilerimiz ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından şehit kabirlerine çiçek bırakılması ile sona erdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı; öğle namazı öncesi Urla Hoca Ali Çarşı Camii’nde şehitlerimiz için mevlit okundu. Öğle namazı sonrası da lokma hayrı ikram edildi.  Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, “Allah Türk milletini böylesi acı imtihanlardan korusun. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar temenni ediyorum. Türkiye geçilmez” dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri akşam saat 21.00’de Urla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek törenle sona erecek.