Eğitim
Giriş Tarihi : 17-06-2021 20:35   Güncelleme : 17-06-2021 20:35

Urla’da Doğaya Koş

Urla Eğitim Vakfı (UREV) başarılı gençlere eğitim ve öğretimlerinde karşılaştıkları zorlukları aşmaları, gelecekte ülkeleri için aydınlık yarınların yaratılmasında katkı sağlayan birer birey olabilmeleri için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Urla’da Doğaya Koş

“Urla’da Doğaya Koş” adlı koşu düzenleyerek burs gelirini arttırmayı amaçlayan UREV, koşunun tüm gelirini burs olarak gençlere aktaracak.

Koşu 2020 yılının Mart ayında pandemi yasakları nedeniyle ertelendiği için 20 Haziran 2021 Pazar günü saat 9.00 da pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleşecek.

Proje, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Urla Belediyesi’nin katkıları ve ayrıca ana sponsor Urla Kırmızı Ocakbaşı, Artı Beton, Denizbank Urla Şubesi, Pınar, Jimmy Key , Bademler Üretici Koop., Üretici Kadın Girişim Koop., Kekikhanım, Anfyapım, Digital Mutfak firmalarının sponsorluğuyla gerçekleşmektedir. Ayrıca Urla Otel, Taşkonak, Otel Pintura, Beğendik Abi, İskele Balıkçısı, Boho Butik, Urlice Şarapçılık, Manej Urla tarafından ayni ödüllerle desteklenmektedir.

PARKUR: Urla içmeleri Torasan Mevkii ile Urla Özbek Köyü arasında 6 km

Torasan’da başlayan koşu, deniz ve ormanın yanyana olduğu harika bir doğa ortamında Özbek Köy Meydanı’nda sonlanacak. Saat 12.00’de ödül töreniyle bitecek.

Çalışmalarını Urla’da yürüten, amacı bilimsel düşünen, demokrat, aydınlık beyinlere sahip, Atatürkçü gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak olan Urla Eğitim Vakfı’nın Başkanı Hale Pekerten koşu hakkında yaptığı açıklamalarda, “Urla Eğitim Vakfı hem gençlerimizin eğitim öğretimlerine destek vermek hem de Urla’nın temiz doğa ortamında deniz ve çevre kirliliğine dikkat çekmek için gerçekleştireceği bu sosyal sorumluluk koşusuna katkılarınızı bekliyoruz. Küçük adımlar aydınlık yarınlara varır” dedi.