Güncel
Giriş Tarihi : 17-06-2021 20:32   Güncelleme : 17-06-2021 20:32

KIZILAY 153 YAŞINDA

Türk Kızılay’ının 153. Kuruluş yıldönümü nedeniyle 11 Haziran 2021 günü Türk Kızılay Urla tarafından gün boyunca etkinlikler yapıldı.

KIZILAY 153 YAŞINDA

Kutlama programına şube binasında Kadın Kolları, Genç Kızılay ekibi ve engelli birimi ile birlikte kahvaltı ile başlayan Kızılaycılar, ebediyete intikal etmiş Kızılaycılar hayrına irmik helvası kardı. Bir bağışçı tarafından döktürülen lokma ile birlikte Cuma namazı sonrası irmik helvası Urlalılara ikram edildi.

Kızılaycılar 153. yıl coşkusunu çocuklara balon, büyüklere çiçek dağıtarak gün boyu sürdürdü.

Şube Başkanı Nurgül Saltık; ‘11 Haziran 1868 yılında bir grup idealist hekimin bir araya gelerek kurduğu derneğimiz bugün Türk insanının dünyaya uzanan merhamet elidir. Misyonumuz ve vizyonumuz doğrultusunda bizi destekleyen kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum örgütleri, şirketler, değerli halkımız, yönetim, kadın ve gençlik kollarımız, gönüllülerimiz ve bağışçılarımız sayesinde kimsesizlerin kimsesi, çaresizlerin çaresi, hüzünlerin ortağı, ağlayanların neşesi, sevinçlerin mutluluğu, karanlığın ışığı, katı yüreklerin sevgisi, paylaşımcısı olarak 153 yıldır omuzlara dokunmak için yanınızdayız ve bağışları ile bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm Urlalılara şahsim, yönetim ekibimiz, kadın, genç ve engelli birimimiz adına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi.