Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 11:04
Advert

Yaşam standardımız artacak

6 Haziran günü gerçekleşecek olan Hacı İsa Mahallesi muhtar seçiminin muhtar adaylarından Orçun Kaylak “mahalle sakinlerimizin yaşam standardını arttırmak için muhtarlık görevine talibim” dedi.

Güncel
Giriş Tarihi : 03-06-2021 20:34   Güncelleme : 03-06-2021 20:34
Yaşam standardımız artacak

Hacı İsa Mahallesi Muhtarı Hasan Çapar’ın sağlık sorunları nedeniyle muhtarlıktan ayrılmasından sonra, kaymakamlık oluru ile azalardan birinin vekaleten yürüttüğü Hacı İsa Mahallesi’nin Muhtarını belirlemek için mahalle sakinleri 6 Haziran’da sandık başına gidecek.

Hacı İsa Mahallesi muhtar adaylarından 44 yaşındaki Orçun Kaylak ile yaptığımız röportajda, Kaylak önemli açıklamalarla hem projelerini hem de kendini tanıttı.

Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

1977 İzmir doğumluyum. Kendimi bildim bileli Hacı İsa Mahallesi’nde oturuyorum. Mahallemizi sokak sokak, köşe bucak çok iyi bilirim. 10 yıldan fazla Mali Müşavir Mehmet Şentürk’ün yanında çalıştım. Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Bölümü’nde okudum. Askerliğimi Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nda tamamladım. 1999 yılından beri Urla’da aynı dükkânda elektronik ve telefonculuk işiyle uğraşıyorum. Evli ve bir kız çocuğu babasıyım.

Eğer seçilirseniz muhtarlık nerede olacak?

Evim de işyerim de Hacı İsa Mahallesi’nde. Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın bulunduğu apartmanda ikamet ediyorum. İşyerim de mahallemizin merkezinde OR-TO (Orçun Tolga) iletişim dükkanıdır. Muhtarlığı işyerimden yapmayı planlıyorum. Bunun yanı sıra Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın bulunduğu binadaki dükkanlarımdan birini de muhtarlık binası olarak kullanabilirim.

Hedefleriniz nelerdir?

Muhtarların görevleri yasalarla belirlenmiştir. Tüm görevlerin yanında önceliğim yaşam alanımız olan mahallemizde sakinlerimizin yaşam standardını arttırmak olacaktır. Mahallemizin ihtiyacı olan hizmetlerin gerek belediye gerekse de hükümet tarafından bir an önce yapılması için var gücümle çalışacağım. Burası sadece bizim mahallemiz değil aynı zamanda torunlarımızın da geleceğimizin de mahallesi.

Şimdiye kadar biriktirdiğim gerek kamu görevlisi gerekse sivil dostlarım sayesinde ve kendi yeteneklerimle muhtarlık görevini layığıyla en iyi şekilde yapacağım.

Neredeyse her gün 24 saatimin geçtiği mahallemizde ikamet eden engelli, yoksul ya da kimsesiz vatandaşlara sahip çıkıp yerel ve genel yönetimlerin sağladığı imkanlardan tam yararlanmasına yardımcı olacağım.

Bu anlayışla, yıllardır mali müşavirliğin ve esnaflığın da verdiği tecrübeyle belediye ve öteki kamu kuruluşları ile ilişkileri çok iyi tutarak mahallemizin yaşam standardını mahalle sakinlerimizin vereceği destekle yükselteceğiz.

AdminAdmin

YORUMLAR