Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 12:18
Advert

Kızılay’dan basketbollu 19 Mayıs kutlaması

Türk Kızılayı Urla Şubesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı, Engelliler Haftası nedeniyle planlanan sportif etkinlikle birleştirerek kutladı.

Güncel
Giriş Tarihi : 19-05-2021 14:53   Güncelleme : 19-05-2021 14:53
Kızılay’dan basketbollu 19 Mayıs kutlaması

Urla Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle düzenlenen basketbol kurslarına katılan Türk Kızılayı Urla Şubesi “şarkılarla sporla hayata bağlanıyoruz” şenlendirme projesinin engelli bireyleri, Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç,  Urla Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Halim Türk, Urla Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Solmaz, Türk Kızılayı Gaziemir Şube Başkanı Davut Dinçer, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Yönetim Kurulu Üyesi eski Milli Basketbolcu Hüseyin Beşok, Urla Gençlik Basketbol Başantrenörü Hakan Yiğit ve gönüllülerle Urla Belediyesi İskele Spor Tesisleri’nde bir araya geldi.

Bu etkinliğin, şenlendirme projesinin bir etkinliği olduğunu bildirerek konuşmasına başlayan Saltık, “Urla Halk Eğitimi Merkezi ile açtığımız basketbol kursu çalışmalarının bir sonucu. Epeydir kapalıydık ama bu hafta itişbarıyla kurlarımız tekrar başlıyor. Ben çocuklarıma bu imkânı tanıyanlara çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız çok heyecanlılar çünkü uzun süre evde kapalıydılar. Onların etkinlikleri kursları açıldığı için çok sevinçliler. İnşallah güzel etkinliklerle birlikte olacağız” dedi.

Türk Kızılayı Urla Şubesi Başkanı Nurgül Saltık, katkılarından dolayı Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç, Urla Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Halim Türk, Urla Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Solmaz’a ve TBF Yönetim Kurulu Üyesi eski Milli Basketbolcu Hüseyin Beşok’a teşekkür belgelerini takdim etti.

Gençlerin potaları doldurduğu etkinlik sonunda Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç ve Hüseyin Beşok gençlere madalyalarını taktı.

Etkinlik anı fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

AdminAdmin

YORUMLAR