Güncel
Giriş Tarihi : 18-05-2021 17:58   Güncelleme : 18-05-2021 17:58

Burası çöplük değil!

Urla’da doğalgaz çalışmalarından sonra belirmeye başlayan moloz dağları Urlalı vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Burası çöplük değil!

Urla Yenikent Mahallesi Bin Konutlar, Hakkı Ural Caddesi üzerindeki boş arsalarda, vatandaşların uyarılarına, Urla Kaymakamlığı ve Urla Belediyesi’ne yapılan şikâyet başvurularına rağmen yükselmeye devam eden moloz ve çöp dağları halk sağlığını da tehdit eder hale geldi.

Gazetemizi telefonla arayıp, şikayetlerini iletip çözüm konusunda yardım talep eden çevre sakinleri, yetkili kurumların ilgisizliğinden yakındılar.

Urla genelinde doğalgaz çalışmalarının başlamasından sonra kazılardan elde edilen molozların, kesilmiş asfalt parçalarının özellikle Hakkı Ural Caddesi üzerindeki süpermarketin yakınında bulunan Emek Sokak köşesine döküldüğünü ileten vatandaşlar, “konuyla ilgili olarak Urla Kaymakamlığı’na, Urla Belediyesi’ne şikâyet dilekçeleri verdik, ilgililerle görüştük. Ancak hiçbir şey değişmedi. Hala burası başta olmak üzere Bin konutların muhtelif boş arsalarına kamyonlarla gelip moloz döküyorlar. Son günlerde moloz yığınlarına çöp de atılmaya başladı. Burası çöplük değil. Burası Bin Konutlar. Burada binlerce insan yaşıyor. Burada yaşayanlar olarak sağlığımız tehdit altında. Evlerimizde kapı pencere açamaz hale geldik. Yetkililerden bu duruma acilen çözüm bulmalarını arzu ediyoruz” açıklamalarında bulundular.