Politika
Giriş Tarihi : 12-05-2021 22:34   Güncelleme : 12-05-2021 22:34

İYİ PARTİ'DEN BASIN AÇIKLAMASI

İYİ PARTİ Urla İlçe Başkanı Yüksel Bıyık yayınladığı basın açıklamasında;

İYİ PARTİ'DEN BASIN AÇIKLAMASI

"Öncelikle 11 ayın Sultanı Ramazan ayını geride bırakmanın üzüntüsü ve bir bayrama kavuşmanın da sevincini yaşamaktayız. Malumunuz içinde bulunduğumuz salgın neticesinde her ne kadar sevdiklerimizden uzak bir bayram yaşayacak olsak da sağlıklı günlerde hep beraber nice güzel bayramlar kutlayacağımıza eminim ve tek temennimiz tek duamız da bu yöndedir.

Ülke olarak her şeyden önce zor bir süreçten geçmekteyiz. Gerek bir yıldır devam eden salgın, gerekse içinde bulunduğumuz ekonomik kriz tüm Türk halkını zor bir duruma sokmuştur. Düşünün ki bizler çocukluğumuzda bayram gelince büyüklerimizin en zor durumda bile bir ayakkabı, bir gömlek veya bir pantolon aldığı bayramları yaşamışken, şuan çocuklarımıza bırakın bayramlık kıyafet almayı, geçim derdine düşmüş durumdayız. Her gün yazılı ve görsel basında demeçler veren iktidar ne kadar uçtuğumuzu söylese de, ülkede uçan tek şey artan fiyatlar ve bunun karşısında düşen alım gücümüzdür. Ama kimse unutmasın ki bu halk, bu millet her türlü zorluğun üstesinden kendisi gelmiş, bulunduğu zor durumdan dik ve kararlı olarak çıkmayı bilmiştir.

Yine tüm ülkeyi derinden etkileyen bir olay yaşanmıştır. Malumunuz bayramın birkaç gün öncesinde İsrail, Filistin halkına haince, kalleşçe saldırmış, çok sayıda sivil vatandaşı ve çocuğu katletmiştir. Bunlar basına yansıyanlar ve bizim duyduklarımız. Tabi bir de yıllardır basında yer almayan ve duymadığımız Çin’de asimile kamplarında zulüm gören Uygur Türk’ü kardeşlerimizdir. Yıllardır asimile edilmek uğruna ibadethaneleri yağmalanmış, kapanmış, erkekleri katledilmiş, kadınları tecavüze uğramış, Uygur Türkleri’dir. Medyanın yıllarca ört pas etmeye çalıştığı bu zulmün artık durması gerekmektedir. Gerek Çin Halk Cumhuriyeti’ni, gerekse İsrail devletini yaşanan bu olaylardan dolayı şiddetle kınamaktayız. Kimse unutmasın ki hayatta değişmeyen tek gerçek, güneş her zaman doğudan doğacak ve bir gün Doğu Türkistan‘daki bu zulüm elbet son bulacaktır.  Tüm halkımıza iyi bayramlar diler, dualarımızın Doğu Türkistan ve Filistin’de buluşmasını temenni ederim" ifadelerine yer verdi.