Güncel
Giriş Tarihi : 11-05-2021 20:41   Güncelleme : 11-05-2021 20:41

KIZILAY'DAN ANNELER GÜNÜ SÜRPRİZİ

Türk Kızılay’ı Urla Şubesi Anneler Günü nedeniyle düzenlediği etkinliklerle gönülleri fethetti.

KIZILAY'DAN ANNELER GÜNÜ SÜRPRİZİ

Türk Kızılay’ı Urla Şubesi Başkanı Nurgül Çağatay Saltık, psikolog Zuhal Koçkar ve Mikrop Hikmet lakabıyla tanınan sanatçı Hikmet Durmuş Anneler Günü’nde şehit annelerini, engelli annelerini ve Kızılay’a uzun yıllar gönüllü hizmet eden 65 yaş üstü anneleri evlerinde ziyaret etti.

Türk Kızlay'ı Urla şubesinin düzenlediği anneler günü etkinliği pandemi ve ‘tam kapanma’ nedeniyle evlere ziyaretle gerçekleşti. Türk Kızılay’ı Urla Şubesi Başkanı Nurgül Çağatay Saltık, psikolog Zuhal Koçkar ve Mikrop Hikmet lakabıyla tanınan sanatçı Hikmet Durmuş’un da katıldığı etkinlikte, annelere pasta, çiçek ve hediyeler taktim edildi.

 

“BİZLER HER YIL ANNELER GÜNÜ’NDE DUYGULANIYORUZ”

Urla Kızılay Başkanı Nurgül Çağatay Saltık, her yıl Ananeler Gününde, duygulandığını dile getirdi. Başkan Saltık şöyle devam etti: '' Bizler her yıl anneler gününde duygulanıyoruz. Şehit anneleri başta olmak üzere engelli anneleri ve zamanında yürekleri ile bizimle olan 65 yaş üstü gönüllü annelerimizi evlerinde ziyaret ettik. Onlar bizim başımızın tacıdır. Her yıl hiç aksatmadan bu geleneğimizi sürdüreceğiz. Yüreği ile bizimle olan sanatçı dostumuz Mikrop Hikmet yine bu yıl bizi yalnız bırakmadı.''

Mikrop Hikmet ise '' Her yıl bugünü büyük heyecanla bekliyorum. Başta canım annem olmak üzere tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum. Cennet anaların ayakları altındadır. Onlar dünya üzerindeki en kutsal varlıklardır her şeyin en iyisini hak ediyorlar. Yine çok duygulandığım bir gün oldu. Her yıl onların ellerinden öperek saygımızı gösterirken pandemi nedeniyle iki yıldır ellerinden öpemiyoruz. Seneye inşallah.'' dedi.