Güncel
Giriş Tarihi : 09-05-2021 15:28   Güncelleme : 09-05-2021 15:28

Karanfilli uygulama

İzmir’in Urla ilçesinde polis ekipleri, sürücülerin "Anneler Gününü" verdikleri karanfillerle kutladı.

Karanfilli uygulama

Bülent Baratalı Bulvarı’nda uygulama yapan trafik ekipleri, durdurdukları araçların kadın sürücüleri ile kadın yolcularının Anneler Gününü, takdim ettikleri karanfil ile kutladı.

Uygulama esnasında, durdurulan sürücülerin evrakları alındı. Evraklar kontrol edildi. Sürücüler ve araçların durumu sorgulandı. Emniyet kemeri takılı olmayan sürücülere uyarılarda bulunan ekipler, tam kapanma kapsamında izin belgelerini de kontrol etti. Maske takmayan sürücüleri de uyaran ekipler tedbirler sayesinde pandeminin daha çabuk atlatılacağını, zorunlu olmadıkça sokağa çıkma yasağına uyulması gerektiğini hatırlattılar.

Polis olarak amaçlarının, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak olduğunu belirten Urla Emniyet Müdürü Zeynep Erdoğan Derse, "Tam kapanma günlerinde de güvenli bir seyahat ortamı oluşturmak için sürekli çalışıyoruz. Bugün 'Anneler Günü' dolayısı ile uygulamalarımızda anne ve anne adayı sürücülerimizle yolcularına sevgimizin ifadesi olarak karanfil takdim ettik, günlerini kutladık" diye konuştu.

Polis ekiplerinin karanfil verdiği sürücüler ise, uygulamadan memnun olduklarını söyledi.