Asayiş
Giriş Tarihi : 12-03-2021 20:56   Güncelleme : 12-03-2021 20:56

MİT, JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİKTEN ORTAK OPERASYON

İzmir’in Çeşme ilçesi Alaçatı açıklarında Hollanda bayraklı bir yata yapılan operasyonda 51 düzensiz göçmen ile organizatör olduğu değerlendirilen 2 Ukrayna uyruklu şüpheli şahıs yakalandı.

MİT, JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİKTEN ORTAK OPERASYON

İzmir İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı ve MİT Bölge Başkanlığı ile koordineli olarak göçmen kaçakçılığının önlenmesine yönelik yürütülen istihbarı çalışmalar sonucunda, yurtdışına yasadışı yollardan göçmen kaçırılacağı bilgisi elde edildi.

Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde; İzmir İl Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığına bağlı unsurlar tarafından 12 Mart 2021 tarihinde saat 12:00’da icra edilen operasyonda, Çeşme İlçesi Alaçatı açıklarında Hollanda bayraklı yelkenli yat içerisinde Suriye. Filistin ve Irak uyruklu 51 düzensiz göçmen ile birlikte organizatör olduğu değerlendirilen 2 Ukrayna uyruklu şüpheli şahıs yakalandı.

İşlemlerinin tamamlanmasının ardından düzensiz göçmenler İzmir Göç İdaresi’ne sevk edilirken gözaltına alınan 2 şüpheli adli mercilere sevk edildi.