Güncel
Giriş Tarihi : 08-03-2021 20:30   Güncelleme : 08-03-2021 20:30

8 Mart’ta Engelli anneleri podyumda

Türk Kızılayı Urla Şubesi’nin engelli anneleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde atık malzemelerden ürettikleri kıyafetleri defileyle podyumda sergiledi.

8 Mart’ta Engelli anneleri podyumda

Türk Kızılayı Urla Şubesi’nin “Hayata Bağlan” projesinde gönüllü olarak çalışan engelli anneleri, duş perdesinden, çarşafa, gazete kağıdından plastik tabağa birçok atık malzemelerin tekrar değerlendirilerek tasarladıkları elbiseleri, Türk Kızılayı Urla Şubesi’nin bahçesinde düzenlenen defilede beğeniye sundu.

Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç, Urla Emniyet Müdürü Vekili Özben Eroğlu, Urla Mal Müdürü Atanur Yıldız, Urla PTT Müdürü Mehmet Ali Fırat, 9 Eylül Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Gülnur Metin, İzmieli Ses Sanatçısı Mikrop Hikmet, engelli bireyler ve Kızılay gönüllülerinin katıldığı etkinlikte Kaymakam Dayanç engelli annelerine hediye ve karanfil takdim etti.

Kadının Türk Kültüründeki önem ve değerinin çok yüksek olduğunu hatırlatan Kaymakam Dayanç, “Urla’da kadınlarımız sosyal hayatın, ekonominin, siyasetin içinde aktif olarak yer alıyorlar. Bunu görmek beni çok mutlu ediyor. İnşallah bu sayılar daha da artar. Kadınlar herşeyi daha güzel yapıyor. Belediyemizde de 3’te 1 personel kadınlardan oluşuyor. Onlar daha dikkatli, tertipli ve düzenli. Burada özel kardeşlerimiz var, onların kişisel gelişimi ve hayata bağlanabilmeleri adına anneleri çok büyük takdire şayan emek sarf ediyor. Güzel bir defile de hazırlamışlar. Kendilerine ve Türk Kızılayı’na teşekkür ediyorum, herkese örnek olmasını temenni ediyorum” dedi.

Mikrop Hikmet’in sunumuyla gerçekleşen defilede anneler tekrar değerlendirilen çeşitli malzemelerden üretilen özel kıyafetleri büyük bir başarıyla taşıdılar.

Türk Kızılayı Urla Şubesi’nin “Hayata Bağlan” projesindeki özel bireyler de 11 Mart 2020’de İstanbul Moda Haftası’nda atık malzemelerden üretilen kıyafetleri defilede başarıyla taşımıştı.