Güncel
Giriş Tarihi : 08-03-2021 14:23   Güncelleme : 08-03-2021 14:23

Başkan Vekili Kaymakam Murtaza Dayanç’ın Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajı

Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yazılı kutlama mesajı yayınladı. Dayanç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çalışma arkadaşlarının ve Urlalı kadınların gününü kutlayarak karanfil hediye etti.

Başkan Vekili Kaymakam Murtaza Dayanç’ın Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajı

Urla Belediyesi Sosyal Medya hesabında yayınlanan mesajda Dayanç, “Kıymetli hemşerilerim;

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü,

Bu vesile ile tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Bugün; kadının mana ve önemi konusunda farkındalık yaratmak adına eşsiz bir fırsattır.

Toplumun her kesiminde ve üstlendikleri her görevde takdire şayan bir şekilde sorumluluklarını yerine getiren kadınlara çok şey borçlu olduğumuz bir gerçektir.

Bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten çalışma hayatına kadar her alanda kadınların büyük çaba ve başarılarına şahit olmaktayız.

Gelecek nesillerin yetişmesinde yeri doldurulamayacak bir öneme sahip kadınlar bizlere sevgiyi, nezaketi ve inceliği de öğretmektedirler.

Tüm bunlara rağmen ne yazık ki toplumumuzda kadınlara yönelik insanlık dışı saldırı, şiddet ve taciz vakalarının endişe verici şekilde devam ettiği de görülmektedir. Maalesef yaşanan bu tür dramlar millet olarak yüreğimizi sızlatmaktadır… Çünkü bu tür şeyler bizim kültürümüzde asla olmaması gereken hususlardır.

Bu tarz olumsuzlukların önüne geçmek adına sistematik bir çalışma yürütmek ve bilinçlendirme faaliyetlerinde bulunmak bizlerin görevidir. Devletimizin ilgili tüm birimleri bu konularda çalışma yürütürken, Urla Belediyesi olarak da bünyemizde bulunan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Kadın Danışma ve Dayanışma Birimimiz danışmanlık, güçlendirme ve yönlendirme gibi hizmetleri kadından yana bir bakış açısı ile ücretsiz olarak sunmaktadır…

Kadın haklarının evrensel, bölünmez, vazgeçilmez, ayrılmaz bir bütün olduğunu kabul eden vizyon genişliğinin yanı sıra; kadına saygının ve manevi olarak yükümlülüklerin bilincine ulaşmış ve gereğini yerine getiren sorumluluk kültürüyle de önümüzdeki sorunların aşılacağı kuşkusuzdur. Ulu Önder M. Kemal Atatürk’ün dediği gibi "Şuna inanmak lazımdır ki Dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir."

Bu vesileyle her şeyin en güzeline layık Urlalı kadın hemşerilerimizin Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, hürmetle selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çalışma arkadaşlarının ve Urlalı kadınların gününü kutlayan Başkan Vekili Kaymakam Murtaza Dayanç karanfil hediye etti.

Belediye, Kaymakamlık, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Emniyette çalışan kadınları ve Sanat Sokağı’nda ki kadın esnafı ziyaret ederek gününü kutlayan Dayanç; “Bugün, kadının mana ve önemi konusunda farkındalık yaratmak adına eşsiz bir fırsat. Toplumumuzun her kesiminde üstlendiğiniz takdire şayan görev ve sorumluluklarınızla sizlere çok şey borçluyuz. Gelecek nesillerin yetişmesinde yeri doldurulamayacak bir öneme sahip kadınlarımız bizlere sevgiyi, nezaketi ve inceliği öğretiyor. Dünya Kadınlar Günü’nüzü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.