Güncel
Giriş Tarihi : 04-03-2021 19:44   Güncelleme : 04-03-2021 19:44

NİYE SUSUYORLAR?

İlçemiz, söz verilen hizmetlerin hiçbirini bugüne kadar alamadı.

NİYE SUSUYORLAR?

Üstelik, hizmetten saymadığımız doğalgaz gibi insanı ticari faaliyetlerin ulaştırılmasının zahmeti bile bu ilçenin üzerine yıkıldı. Kış ayı kaçırılmasın diye, her taraf plansız programsız aceleyle kazıldı, deşildi, üstünkörü kapatılıp öylece bırakıldı. CHP kendisini kral ilan edecek kadar ileri giden, insanların aklıyla alay ederken FETÖcü olduğu anlaşılan bir belediye başkanını seçtirdi.  Sonunda o belediye başkanı 6 yıl 3 ay ceza aldı ve koltuk vekaleten bakılır duruma geldi.  Peki Urla’nın makus talihi daha ne zararlar verdi?

Yıllardır, Urla yaşayanları vapurla İzmir’e gideceği günlerin hayalini kurdu. Vapur, geldi, geliyor derken, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İskele Balıkçı Barınağı’nın önüne kibrit kutusu gibi bir yüzer iskele getirdi. Vapur seferlerinin başlayacağını duyurdu. İskele törenlerle açıldı, gazetelere boy boy pozlar verildi.  Ama bir kez bile sefer yapılmadı. Sonunda iskeleyi söküp götürdüler.

Güzelbahçe ve Seferihisar ilçesi’nin otoban girişindeki gişeleri kaldırıldı. Yani Güzelbahçe ve Seferihisar halkı, otoyolu kullandığı zaman ücret ödemiyor. Bu uygulama neden nasıl yapıldıysa, Urla yaşayanlarını da sevindirdi. Çünkü 9 km yol için Urlalı yaktığı benzinden çok para ödüyordu.  Bu örnek olacak diye beklendi. Metropolde Çeşme, Torbalı gibi uzak mesafelere para ödeyen bir de Urla kaldı. Her gelen kaymakam, bu işle uğraşacağını söyledi, her belediye başkanı “hakkımızı yedirmeyiz” dedi. Sonunda da yargı kararı olduğunu söyleyip işin peşini bıraktılar. Ama o yargı kararını ne gören oldu ne açıklama yapan!  Otoyola hala Urlalı tıkır tıkır para ödüyor.

Urla’ya hizmet veren elektrik şirketlerinin keyfi ile elektrik kullanır hale geldik. Düşük voltaj, sık sık kesilen enerji, elektrikli aletlerin bozulmasına, insanların sıkıntı duymasına neden oluyor. Geçtiğimiz haftalarda bu büyük sorunu dile getirdik. Ama nafile… Bir kişi çıkıp da ne özür diledi ne de bilgi verdi. Elektrik kesintileri aralıksız ve habersiz sürpriz şekilde sürüyor. Voltaj her semtte ayrı değerlerde ölçülürken bu suskunluk pişkinlik derecesinde sürüyor!

Beklenen fakat yapılmayan hizmetlere her seçim dönemi vaadi olan kanalizasyonları ekleyin… Yeni plajları ekleyin… Kaçak yapılarla mücadeleyi ekleyin, imar çalışmalarını ekleyin…  Sosyal hayatın geliştirilmesini ekleyin… Ekleyin ve ekleyin…

Urla’yı halkın geliştirdiğini, yetkililerin ise hep sustuğunu göreceksiniz.