Güncel
Giriş Tarihi : 04-03-2021 19:41   Güncelleme : 04-03-2021 19:41

KIZILAY’DAN 4 YENİ ŞENLENDİRME PROJESİ

Türk Kızılay Urla Şubesi, 2021 Türk Kızılay Şenlendirme Projelerine dört proje ile katıldı. Dört projenin de onaylanmasıyla Türk Kızılay Urla çalışmalarına hız kesmeden yeniden başladı.

KIZILAY’DAN 4 YENİ ŞENLENDİRME PROJESİ

65 yaş üstü yaşlılarımız için hazırlanan “Elimin Emeği Torunlar İçin” projesi ile nesiller arası kültür aktarımı ve meşguliyet terapisi hedeflenirken, “Kadın ve Engelsiz Yürekler” projesi ile bireysel yaratıcılığın geliştirilip pekiştirilmesi hedeflendi. “Engelsiz Spor ve Engelsiz Koro” projesi geliştirme ve pekiştirme projesi olarak, “Kadın Üretir” Projesiyle engelli anneleri ve ev kadınlarının dayanışmasıyla oluşturulacak bir kadın kooperatifi projesi hazırlandı.

Bir yandan da rutin dağıtımlarına devam eden Urlalı Kızılaycılar, istihdama katkı koyma çabalarını da sürdürüyor.

Türk Kızılay Urla Şubesi adına açıklama yapan Türk Kızılay Urla Şubesi Başkanı Nurgül Saltık, “Projelerimizin onaylanması hem engelsiz yüreklerimizi ve hem de annelerinin sosyalleşmesine katkı koyacağı gibi pandemi süreciyle dışlanan ve yalnızlaştırılan yaşlılarımızla güzellikler yaratacağımız için bizleri çok heyecanlandırdı. Koro ve basket çalışmalarımız çocuklarımızın yeniden enerjilerini doğru yöne kanalize ederek sosyal disiplin almalarını sağlayacak. Birlikte pek çok güzellik üreterek yarınlara umutla bakmamızı sağlayan bu projelerde bağışçılarımızın destekleri de son derece önemli. Bizlere desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederiz “dedi.