Politika
Giriş Tarihi : 04-03-2021 19:40   Güncelleme : 04-03-2021 19:40

İYİ Parti Urla STK turunda

İYİ Parti Urla İlçe Başkanı Yüksel Bıyık ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri 19 Şubat 2021 günü Atatürkçü Düşünce Derneği Urla Şubesi ve Türk Kızılayı Urla Şubesi’ne, 2 Mart günü de Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Urla Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve Urla Motorlu Araçlar ve Şoförler Esnaf Odası’nı ziyaret etti.

İYİ Parti Urla STK turunda

Ziyaretler hakkında açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Yüksel Bıyık Urla Kızılay'ın kendi binasına taşınmasındaki memnuniyetini belirterek, “Kızılay bu milletin en köklü kurumlarından birisidir. Hayatımız boyunca Kızılay’ın ne kadar önemli bir kuruluş olduğunu hem öğrendik hem de bunun bilincinde çevremize öğrettik. Bunu en yakın zamanda İzmir depreminde gördük ve yaşadık. İYİ Parti teşkilatı olarak hiç tereddütsüz üzerimize ne düşüyorsa büyük bir onurla yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Kızılay’ımıza sahip çıkacağız” dedi.

Bıyık değerlendirmelerinin devamında “Atatürkçü Düşünce Derneği Urla Şubesi Başkanı Sayın Veli Çıtak'a ve Türk Kızılayı Urla Şubesi Başkanı Sayın Nurgül Saltık'a misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederim.  Bu ziyaretlerde, özellikle Kızılay'da gördük ki insanların en temel ihtiyacı gıda yani insanlar artık çok zor durumda" ifadelerini kullandı.

Türk Kızılayı Urla Şubesi Başkanı Saltık, İYİ Parti İlçe Başkanı ve yöneticilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Sizlerin ziyaretinden çok memnun olduk, yeni yerimizde başta Urla halkı olmak üzere tüm İzmir’imize daha iyi hizmet götüreceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Burada çalışan insanlar gönüllülük esasına göre çalışmaktadır. İzmir depreminde İzmir BB başta olmak üzere tüm kurumlarımız ile el ele çalıştık" dedi.

Ziyaretlerini 02 Mart 2021 günü sürdüren İYİ Parti Urla İlçe Başkanı Yüksel Bıyık ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan’ı, Urla Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmet Erak’ı ve Urla Motorlu Araçlar ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Günay Öz’ü makamlarında ziyaret etti.

Oda ve kooperatif başkanları İYİ Parti İlçe yöneticilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek özetle “Son çıkan kararların esnafımızın sorunlarını, özellikle borç yükünü hafifletmesini beklemiyoruz. İşsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği süresinin uzatılması gerekmektedir. İşverenin ödeyemediği sigorta primlerinin sigorta süresini menfi etkilememesi önem arz etmektedir. Haziran ayından itibaren alınmış olan kredilerin geri ödemelerinin başlayacağı vurgulanarak, mümkünse yıl sonuna kadar ödemelerin durdurulması bir nebze esnafımızı rahatlatacaktır. Kredi faizlerinin %4,5’lardan %8,5’lara çıkarılması da ayrı bir sorun olarak karşımızda durmaktadır. Şoförlerimizin BAĞ-KUR mükellefi olması nedeniyle, işçilerin 7 bin pirim ödeme yükümlülüğü var iken bizim 9 bin iş günü pirim ödeme zorunluluğumuz, özellikle kısıtlamalara iş yapamayan şoförlerimiz için büyük sıkıntı yaratmaktadır. Primlerin de çok yüksek olması belimizi bükmektedir” açıklamalarında bulundu.

Başkan BIYIK; “Urla ilçemizde ekonominin temel direği olan Urla esnafının içinde bulunduğumuz pandemi döneminde büyük sıkıntılarla baş başa bırakıldığı hepimizin malumu. Urla Sanayii Sitesi’nde çalışan bir esnaf olarak temel sorunları çok iyi biliyorum. Bu kapsamda siz değerli başkan ve üyelerin çok önemli misyon üstlendiğinizi biliyoruz. Sizlerin görüş ve önerileri bizim için çok önemli. Biz İYİ Parti olarak esnafımızın yanında, onların her platformda sesi olmaya devam edeceğiz. STK’lardan Sorumlu İlçe Başkanlarımız Sayın Aygül Hasırcı ve Sayın Gülay Tekin hazırlamış oldukları sorularla STK sorumlularımızı dinledi. Biz gerekli notlarımızı aldık, zaten İYİ Parti olarak gittiğimiz her yerde biz sadece insanları dinliyoruz, aldığımız notları genel merkezimizle de paylaşıyoruz. Zaten insanlar artık siyasilerden vaat değil, mevcut sıkıntılara çözüm istiyor. Ve biz de diyoruz ki, İYİ Parti iktidarında bu aldığımız notlara, sorunlara çözümle geleceğiz” dedi.