Politika
Giriş Tarihi : 04-03-2021 19:39   Güncelleme : 04-03-2021 19:39

Vatan Partisi’nden HDP basın açıklaması

Vatan Partisi Urla İlçe Başkanlığı 19 Şubat 2021 Cuma günü saat 11.30’da Urla Cumhuriyet Meydanı’nda HDP’nin kapatılması hakkında basın açıklaması yaptı.

Vatan Partisi’nden HDP basın açıklaması

Basın açıklamasında; “14 Şubat 2021 tarihinde bölücü terör örgütü PKK, Gara’da 13 vatandaşımızı şehit etmiştir. Şehitlerimizi saygı ile anıyoruz. Onlara ve ailelerine söz veriyoruz: PKK’yı ülkemizden temizleyeceğiz.

Bu saldırı ABD’nin emrinde, Türkiye’yi bölmek için binlerce cana kıyan, devletimizi yüz milyonlarca liralık zarara uğratan PKK’nın son çırpınışlarıdır. 2015 yılında hendek operasyonları olarak başlattığımız teröre karşı silahlı mücadelemiz, PKK’yı bitirme noktasına gelmiştir. Terör örgütü PKK’nın yurtiçinde ve yurtdışında; insan, mali ve lojistik kaynakları tükenme noktasına gelmiştir. İçişleri Bakanlığı'mızın açıklamış olduğu terör örgütüne katılım sayıları PKK’nın kuvvetsizliğini en belirgin şekilde göstermektedir. Hendek operasyonları, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Harekâtı gibi operasyonlarla sahadaki etkin kuvvetlerini kaybetmiştir. En son başlattığımız Gara operasyonu PKK için sonun başlangıcı durumundadır. Gara’nın jeopolitik konumu Kandil için çok önemlidir. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin üstün başarısıyla terör örgütünün kökünün kazınması sürecine girilmiştir. 13 vatandaşımızı şehit etmeleri onları bu durumdan kurtaramayacaktır.

PKK’nın temizlenmesi ancak tüm alanlarda mücadele edilerek mümkün olacaktır. Türk Ordusunun PKK’yı ezmesi, PKK’nın siyasi kolu HDP’nin kapatılması ile desteklenmelidir.

Annelerin elinden çocuklarını alıp dağa kaçıran, belediyeler ile ülkemizin altına bombalar döşeyen terör partisi HDP’nin PKK ile olan bağlantısı su götürmez bir gerçektir. Buna rağmen HDP ile siyasi ortaklık kuranlar büyük bir gaflet içerisindedirler. HDP ile iktidar olma planları yapanlar ancak ve ancak ABD’nin Türkiye’deki piyonlarından başka bir konuma gelemezler.

PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye,

Onları dost olarak görüp iktidar olma matematik hesapları yapanlara,

Terörist Selahattin Demirtaş’a özgürlük isteyenlere sesleniyoruz.

‘’Avucunuzu Yalarsınız!’’

PKK’yı, HDP’yi girmiş olduğu sondan kurtaramayacaksınız. Türk devleti milletiyle birlikte terörün üzerine yürümektedir. HDP kapatılacak, PKK bitirilecektir. Milletimizin içi ferah olsun. Vatan Partisi HDP ve Biden dostlarıyla mücadele halindedir.

13 Şehidimiz üzerinden yapılan bozgunculuk, Biden senaryolarında iç cepheyi yarmaya yönelik bir kışkırtmaya dönüştürülmek istenmektedir.

Saflar belirginleştikçe, Biden tayfası bütün ikiyüzlülüğüyle, Türkiye’ye ve Türk Ordusuna yönelik psikolojik harekâtı yoğunlaştırmaktadır. Biden’ın yanında saf tutanlar, HDP ile kol kola olanlar, Bidenların şehit ettiği insanlarımız için yas tutmak istiyorlar.

HDP’nin kapatılmaması için kalkan olanlar HDP’nin alıkoyduğu vatandaşlarımızın sözde sözcülüğüne soyunuyorlar. Böyle bir iki yüzlülüktür bu. Yürekleri Türk Ordusunun başarısı için değil, yenilgisi için çarpıyor. Başarısızlık propagandası yapıyorlar. Yenilginin pususunda iktidar hesapları yapıyorlar. Bütün bu bozgunculuğa karşı, Türk Ordusunun yanındayız.  Biz, Vatan Partisi şunun bilincindeyiz ki,
“Mehmetçik, bu millet ağlasın diye can vermiyor" "BÜTÜN SAVAŞLAR DÜŞMANI AĞLATMAK MİLLETİ GÜLDÜRMEK İÇİNDİR!" SAVAŞLARI IŞIĞI GÖRENLER KAZANIR.

Savaşları karanlıkta boğulanlar kazanmaz, tünelin ucundaki ışığı görenler kazanır. Savaşları “ülke kana bulandı” söylemiyle bozgunculuk yapanlar kazanmaz. “Kanlı gözyaşları” söylemiyle karamsarlık yayanlar da savaşı kazanamazlar. Savaşı, zafer ışığını görenler, umutlu olanlar kazanır. O nedenle savaşlarda umut, en güçlü silahtır.

Buradan tekrar talep ediyoruz,

TERÖRLE MÜCADELEDE KESİN ZAFER İÇİN HDP KAPATILMALIDIR.

Zamanı gelmiştir.

Kent merkezlerindeki HDP binaları terör yuvalarıdır, Mecliste terör propagandası yapmaktadırlar. Mecliste PKK istemiyoruz.

HDP Kapatılsın!” ifadelerine yer verildi.