Güncel
Giriş Tarihi : 27-02-2021 20:01   Güncelleme : 27-02-2021 20:01

Urla’dan Taşköprü’ye Sevgi Eli

5 Şubat 2021’de Türk Kızılay Urla ve Türk Kızılay Taşköprü arasında yapılan protokol ile Urla’dan Taşköprü’ye Sevgi Eli adlı proje çalışması başlatıldı. Proje kapsamında Urla Kadın Kollarınca hazırlanan yeni doğan bebek setleri Taşköprü’deki yeni doğum yapan annelere gönderilerek mutlulukların paylaşılması hedeflendi.

Urla’dan Taşköprü’ye Sevgi Eli

Projenin ilk adımı gereği Türk Kızılay Urla Kadın Kollarınca hazırlanan bebek setleri 12 Şubat 2021 günü kargoya verilerek 15 Şubat 2021 günü Taşköprü’ye ulaştırıldı.

Türk Kızılay Taşköprü adına Hüseyin Seven, “Kızılay gönüllüsü Kadınlarımızın Urla’dan gönderdikleri bebek setleri elimiz ulaşınca çok mutlu olduk. Şubeler arası dayanışmanın bu özverili örneğiyle bizleri gözyaşlarına boğan kadın arkadaşlarımızın emeğine sağlık. Taşköprülü ihtiyaç sahibi yeni doğan bebek annelerine Urla’dan gelen bu destek tüm şubelerimize örnek olsun diyor, bir kez daha emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Türk Kızılay Urla adına Nurgül Saltık, “Kızılaycılar herkesin ihtiyaçları için koştururlarken şubeler arasında bir destek çalışması olması gereğine inanarak böyle bir projeye imza attık. Böylece Kadın Kollarımız bu çalışma ile Urla’dan Taşköprü’ye sevgilerini ilettiler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.