Güncel
Giriş Tarihi : 12-02-2021 21:14   Güncelleme : 12-02-2021 21:14

ANNE ELİNDEN SICAK YEMEKLER

Türk Kızılay Urla Kadın Kolları Urla’da yerleşkesi bulunan (İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü) İYTE’nün memleketlerine gidemeyen, Gülbahçe’de ev tutarak öğrenim hayatlarını sürdüren, toplamda 15 ev, 60 öğrenci ve yalnız yaşayan 65 yaş üstü vatandaşımız için bağışçıların desteği, Kızılay kadın Kolları ve Kızılay gönüllülerince bir ay boyunca akşam yemeği hazırlanıp dağıttı.

ANNE ELİNDEN SICAK YEMEKLER

Özellikle sınav döneminde yemek yapmaya bile vakti olmayan yerli ve yabancı öğrenciler büyük bir mutluluk duydu. Her gün çorba, etli sulu yemek, pilav ya da makarna, tatlı ya da ayran, kıymalı, ıspanaklı börek, kıymalı pide gibi zengin menülerle gençlere ulaşıldı.

Türk Kızılay Urla adına Nurgül Saltık, “bütün hanımlar evlerinde çocuklarına yemek yapar gibi büyük bir mutluluk duydular. Dağıtımlarda da hazır bulunan kadınlarımız çocukların mutluluklarını paylaşarak onurlandılar. Geçen yıl gece 24.00’de dağıtımı kütüphanelerde yapılan Anne Elinden Sıcak Çorba projesinin ardından bu senede çocuklarımızla bütünleşmek bizleri çok mutlu etti. Türk Kızılay’ının her türlü yoksunluğa çare üretebileceğini gören gençlerimiz birer Kızılay gönüllüsü oldular. Tüm bağışçılarımıza, özellikle katkılarını hiç esirgemeyen değerli esnaf bağışçılarımıza ve katkı koyanlara çocuklarımız adına teşekkür ederiz” dedi.