Asayiş
Giriş Tarihi : 04-02-2021 12:56   Güncelleme : 04-02-2021 12:56

Yaşlı çifti darp ederek 20 bin liralık ziyneti çaldılar

İzmir’in Urla ilçesinde yaşlı çifti evinde darp eden soyguncular 20 bin lira değerinde ziynet eşyasıyla kayıplara karıştı. Urla Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay hakkında soruşturma başlattı.

Yaşlı çifti darp ederek 20 bin liralık ziyneti çaldılar

Urla Zeytinalanı Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde Hüseyin K.(78) ve Güllü K.(80)’e ait ikamete 09.00 sıralarında gelip, dışarıdan “Hüseyin Amca, Hüseyin Amca” diye bağırarak kapıyı çalan kişilere Güllü K.’ın kapıyı açtı. Kapının açılmasıyla itilerek yere düşürülen Güllü K. yerde darp edildi. O esnada yatak odasında uyumakta olan Hüseyin K. bacaklarından sürüklenerek salona getirildi. Boğazına bıçak dayanarak paraların kendisine verilmesi istendi. Evde arama yapan soyguncular evde buldukları 20 bin lira değerindeki ziynet eşyasıyla kayıplara karıştı.

Olayın 112’ye bildirilmesinin ardından ambulans ve Urla Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay yerine geldi. Tedavi edilmek üzere Urla Devlet Hastanesi’ne götürülen Güllü K.’nin dişlerinin kırıldığı, gözünün çevresinde ve birçok yerde morluklar ile dudağında yarılma tespit edildi.

Kendisini darp ederek soyan şüphelilerden şikayetçi olan çift, olaydan 3-4 gün önce şüphelilerin evlerine gelerek kendilerini polis olarak tanıttığını, kimliklerini istediğini, şüphelilerden kimlik göstermesini istemesi üzerine sinirlenip bağırıp – çağırdıktan sonra gittiklerini anlattı.

Güpegündüz ana cadde üzerindeki evde böylesine bir saldırı ile darp edilip soyulduklarını ifade eden Güllü K. vatandaşlarımızı “bu kadar dikkatli olmamıza rağmen ben aldandım kapıyı açtım, siz aldanmayın” diyerek uyardı.

Şikâyet üzerine Urla Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin şüphelilerin yakalanması için soruşturma başlattığı öğrenildi.