Asayiş
Giriş Tarihi : 26-01-2021 15:31   Güncelleme : 26-01-2021 15:31

UYUŞTURUCU ÜRETİCİLERİ “YOK ARTIK” DEDİRTTİ

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir merkez ile Güzelbahçe, Çeşme Urla, Aliağa ve Foça ilçelerinde uyuşturucu madde üretip, satışını yaptığı belirlenen şüphelilere yönelik 6 adrese operasyon düzenledi.

UYUŞTURUCU ÜRETİCİLERİ “YOK ARTIK” DEDİRTTİ

Adreslerde yapılan aramada; Hint keneviri yetiştirmek için bazı evlerin odalarına ve kıyafet dolaplarına özel düzenek kurulduğu tespit edilirken, toplam 6 kilo 503 gram esrar, 96 kök Hint keneviri, 1 ruhsatsız tabanca, 1 pompalı tüfek ve çok sayıda kenevir yetiştirmek üzere kullanılan malzeme ele geçirildi.

Uyuşturucu için özel sistem kurmuşlar

Şüphelilerin Hint keneviri yetiştirmek için kıyafet dolabına ve evlerin odalarına havalandırma ve ısıtma sistemi kurdukları, ısı ölçerler ve buhar makineleriyle Hint keneviri için gerekli ortamı sağladıkları belirlendi.

Narkotik polisi, Hint keneviri yetiştirilen bodrumda vantilatör, elektrikli soba ve mor ışık sistemi buldu.

Çocuk odası görünümlü odada da ısı yalıtımlı bez kıyafet dolabına düzenek kuran şüphelilerin, ısıtıcı, klima ve havalandırma sistemi taktıkları ve mor ışıkla Hint keneviri yetiştirdikleri tespit edildi. Operasyonda 10 zanlı gözaltına alındı.