Eğitim
Giriş Tarihi : 21-01-2021 17:19   Güncelleme : 21-01-2021 17:19

BİR FİKİR İLE NE YAPARSIN?

Urla İmam Hatip Ortaokulu Anasınıfı Öğretmeni Bengi KÜÇÜKOĞLU’nun yürüttüğü, 7 farklı ülkeden katılımcıların olduğu eTwinning projesi “BİR FİKİR İLE NE YAPARSIN?” tüm hızıyla devam ediyor.

BİR FİKİR İLE NE YAPARSIN?

Proje kapsamında her hafta bir konu ele alınıp, öğrencilerin özgürce materyali kullanarak ürün oluşturması hedefleniyor.

Çocuklar verilen materyal ile bir şeyler üretmesine rehberlik edilerek çıkan ürünü arkadaşlarına anlatmaları, yorumlamaları, problem durumlarına çözüm yolları üretmeleri, farklı bakış açıları ile bakmaları, yorumlama ve sonuç çıkartmaları hedefleniyor.

Bu proje sayesinde geri dönüşüm malzemeleri ve artık materyaller kullanılarak farklı kullanım yönlerine dikkat çekilmeye çalışılıyor. “Her atık çöp değildir. Dönüştür hayatı güzelleştir” sloganıyla çıkılan yolda, düşünme karar verme ve uygulama aşamalarını kendilerinin özgürce yapacağı eğitim ortamları ile çocukların problem çözme, probleme farklı çözüm yolları üretme, işbirliği içinde çalışma ve bir ürün çıkartmanın gururunu yaşama, yaptığı etkinliği arkadaşlarına sunma, kendini sözel olarak ifade etme becerilerini geliştirme hedefleniyor.