Asayiş
Giriş Tarihi : 21-01-2021 17:12   Güncelleme : 21-01-2021 17:12

9 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI

İzmir’in Seferihisar ilçesinde yasa dışı yollarla Yunanistan’a kaçmaya çalışan 19 şüpheli jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

9 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI

Şüphelilerin arasında FETÖ üyeliği iddiasıyla aranan 4 şüpheli ile bu suçtan yargılanan 5 sanığın da olduğu tespit edildi.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, aranan veya yargılama süreci devam eden FETÖ üyelerinin Seferihisar ilçesinde bulunan bir otelin iskelesinden sürat teknesiyle Yunanistan’ın Sisam Adası’na kaçırılacağı yönünde bilgi alması üzerine sabah saatlerinde operasyon düzenlendi.

Yapılan operasyonda, can yelekleri ile sürat teknesine binmek için iskele üzerinde bekleyen 9’u erkek, 4’ü kadın ve 5’i çocuk olmak üzere 18 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Operasyon esnasında şahısları kaçırmak üzere bekleyen sürat teknesi olay bölgesinden kaçarak uzaklaşırken, jandarma ekipleri tarafından yapılan sorgulamada, R.U, M.G, T.T. ve R.M. hakkında FETÖ’den yakalama kaydının bulunduğu, A.G, E.Ş, İ.E, N.G. ve S.G’nin ise aynı suçtan yargılanmalarının devam ettiği belirlendi.

3 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Jandarmadaki sorgulamalarının ardından sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerden haklarında yakalama kararı bulunan M.G, R.M. ve R.U. çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Şüphelilerden M.T. ve N.T. ile 5 çocuk işlemlerin ardından serbest bırakılırken, diğerlerinin gözaltı süresi ise 2 gün uzatıldı.