Güncel
Giriş Tarihi : 06-01-2021 15:03   Güncelleme : 06-01-2021 15:06

Urla Kaymakamı’na görevlendirme

İçişleri Bakanlığı’nca 29.12.2020 günü Urla Kaymakamlığı’na atanan Kaymakam Murtaza Dayanç, İzmir Valiliği’nin 6 Ocak 2021 tarihli görevlendirme olur’u ile Urla Belediyesi Başkan Vekilliği görevine atandı.

Urla Kaymakamı’na görevlendirme

2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 07.08.2019’den beri Kemer Kaymakamı olarak görev yapan Kaymakam Murtaza Dayanç, Urla Kaymakamı Önder Can’ın İçişleri Bakanlığı’nın 29.12.2020 tarihli Geçici Görevlendirme Olur’u ile Aydın Köşk Kaymakamlığına atanması ile birlikte Urla Kaymakamlığı’na atandı. 4 Ocak 2021 günü Urla Kaymakamlığı görevine başlayan Kaymakam Dayanç, Kaymakam Can’ın atanması ile boşalan Urla Belediye Başkan Vekilliği görevine de 6 Ocak 2021 günü başladı.

“Urla’da hem Kaymakamlık hem de Belediye Başkan Vekilliği görevine bakacağım için sorumluluğumun bilincindeyim” diyerek açıklamalarına başlayan Kaymakam Dayanç “Tüm mesai arkadaşlarımızla, muhtarlarımızla, vatandaşlarımızla, sivil toplum kuruluşları ile birlikte elele vererek Urla için en iyi şekilde hizmet etmeye gayret edeceğiz. Güzel işler yapmak için burada tüm enerjimizi sarf edeceğiz. İnşallah hepimiz ve Urla için hayırlı olur” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Murtaza Dayanç kimdir?

1977 yılında Osmaniye'de doğan Kaymakam Murtaza DAYANÇ; ilk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra, yükseköğrenimine Selçuk Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde devam etti (1995-1999). Lisans Eğitiminin ardından bir süre özel sektörde iştigal ederken, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı’nda da Orta Asya Türk Cumhuriyetleri üzerine akademik çalışmalarda bulundu. 2007 yılında Osmaniye Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Mülkiye Teftiş Stajı çerçevesinde Bitlis, Adilcevaz, Hizan ve Tatvan'da teftişlere katıldı. Samandağı ilçesindeki Kaymakam Refikliğinin ardından, sırasıyla Altınözü ve Günyüzü ilçelerinde Kaymakam vekili olarak görev yaptı. Yurt dışı stajı kapsamında bir yıl süre ile Federal Almanya’da bulunan Kaymakam DAYANÇ, Goethe Enstitüsü’nde yabancı dil eğitimi almasının yanı sıra, Alman Kamu Yönetimi hakkında da bilgi sahibi olmak adına, program dahilinde birçok kurum ve kuruluşunda incelemelerde bulundu. TODAİE'de katılmış olduğu Kamu Diplomasisi Kursunun akabinde, İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu 94. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamlayarak, 2010 yılında Boğazkale Kaymakamı olarak atandı. Buradaki görevinin ardından 2012-2014 yılları arasında Nurhak Kaymakamı, 2014-2019 yılları arasında da Eruh Kaymakamı olarak görev yaptı. Son olarak 07.08.2019 tarihli ve 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kemer Kaymakamı olarak atanmıştır. Kaymakam DAYANÇ evli ve iki çocuk sahibi olup, orta derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. 

Yönetişim ilkesi çerçevesinde vatandaş odaklı kamu hizmet sunumunu temel prensip edinen Kaymakam DAYANÇ, görev yaptığı yörenin sosyo ekonomik yönden gelişimine ve tanıtımına büyük önem vermektedir. Bu anlamda birçok projeyi yatırımcı kuruluşların imkanları, Kalkınma Ajansları, SODES, GAP ve AB fonları vb. desteklerle hayata geçirmiş bulunmaktadır.

-    Boğazkale ilçesinde; turizm alt yapısının iyileştirilmesi ve kapasitesinin arttırılmasına yönelik Tarihi Konakların Restorasyonu, Yöresel El Sanatları Evi, Kadeş Anıtı, Mesire Alanı, Hitit Surlarının Aydınlatılması ve Projeksiyonlu Animasyon, Turizm İnformasyon ve Tanıtım Günleri vb. projeler,

-    Nurhak İlçesinde; Kadın Toplum Merkezi, Sanat Galerisi, Gençlik Merkezi, Kitap Kafe, Bizimle Yalnız Değilsiniz (Yaşlılara Yönelik) ve Nurhak’tan Esintiler Tanıtım projesi,

-    Eruh İlçesinde; 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Düzenlemesi, Cephe Giydirme, Cadde ve Sokak Sağlıklaştırmaları, Parklar – Bahçeler, Mesire Alanları, Spor Tesisleri, Dekoratif Cadde ve Sokak Aydınlatmaları, Şehir Giriş Takı, Kültür – Sanat Evi, İlçe Otogarı, BSK Asfalt Uygulamaları, Eruh Şehitlik Anıtı, İmar Planı, Kitap Kafe Tarzında Kütüphane, Kadın Toplum Merkezi, Gençlik Merkezi, Şal Şapik Yöresel Bez Dokuma Atölyesi ve Kültür Merkezi, Sinema ve Konferans Salonu, Sürekli Eğitim Merkezi ve daha birçok proje gerçekleştirdi.

Kaymakam DAYANÇ Eruh İlçesinde devlet – millet kaynaşması ve güvenlik alanında yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, Türk İdareciler Derneği tarafından 2015 YILI VALİ M. VECDİ GÖNÜL GÜVENLİK HİZMET ÖDÜLÜ’ne,

2019 yılında da Başkan v. Olarak görev yaptığı Eruh Belediyesi; Cephe Giydirme, Cadde ve Sokak Sağlıklaştırmaları ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Düzenlemesi ile İçişleri Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu Projem Türkiye: Mülki Ve Yerel Yönetimlerde Yeni Fikirler Ve Örnek Uygulamalar Yarışmasında KAMU HİZMETLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ BAŞARI ÖDÜLÜ’ne layık görülmüştü.