Eğitim
Giriş Tarihi : 29-12-2020 17:11   Güncelleme : 29-12-2020 17:11

İYTE ile İZİKAD’dan işbirliği protokolü

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) ile İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) arasında işbirliği, eğitim, araştırma ve ortak proje protokolü imzalandı.

İYTE ile İZİKAD’dan işbirliği protokolü

İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran ile İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin’in imzaladığı protokol ile ortak projeler üretilmesi ve farklı alanlarda iş birliği yapılması hedefleniyor.

İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, bu iş birliği protokolü ile İzmir İş Kadınları Derneği ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğü arasında yapılacak olan eğitim, araştırma, projeler ve İZİKAD’ın vermiş olduğu öğrenci burslarında fikir ve güç birliği yapmayı hedeflediklerini söyledi.

İZİKAD ile İYTE arasındaki işbirliğinde hedeflerinin ortak eğitim faaliyetleri yürütmek, ortak araştırma projeleri oluşturmak, ortak konferanslar düzenlemek olduğunu söyleyen Sezgin, “Kadın girişimciler için kısa ve uzun dönemli sertifikalı eğitim programları ile Enstitü öğrencilerine İZİKAD üyeleri tarafından verilecek mentörlük programları da düzenlemeyi hedefliyoruz. İZİKAD’ın vermiş olduğu burslarda, bursiyerlerin eğitim gelişimi için fikir ve güç birliği de yapacağız. Bu işbirliği nedeniyle İYTE’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

KOMİTELER OLUŞTURULACAK

İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran ise STK’lar ile ilişkilere özel bir önem verdiklerini söyleyerek bu tarz işbirliklerine her zaman açık olduklarını belirtti. Bu protokol ile İZİKAD ile verimli bir çalışma yürüteceklerini söyleyen Prof. Dr. Baran, “İZİKAD ile Enstitü arasında düzenlenmesi öngörülen her türlü faaliyet iki kurumca belirlenecek bir komite tarafından oluşturulacak ve önerilecek. Önerilen faaliyetler, her iki kurum tarafından onaylandıktan sonra yürürlüğe girecektir. Gerektiğinde tarafların iş birliği ile gerçekleştirecekleri proje, eğitim ve araştırmalarda İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün izin onayı ile Enstitüye bağlı alanların kullanımını da sağlayacağız” dedi.