Asayiş
Giriş Tarihi : 26-12-2020 16:01   Güncelleme : 26-12-2020 16:01

Hazine ve orman arazilerini pazarlayan çete adliyeye sevk edildi

İzmir’in Urla ilçesinde “Hazine ve Orman Arazilerini” gerçeğe aykırı şekilde satmaya çalışan, aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 8 kişi Urla Adliyesi’ne yargılanmak üzere sevk edildi.

Hazine ve orman arazilerini pazarlayan çete adliyeye sevk edildi

Edinilen bilgiye göre; İzmir İl Jandarma Komutanlığınca, her türlü suç ve suçlularla mücadele kapsamında yapılan istihbari çalışmalar neticesinde elde edilen, Urla Orman İşletme Şefliği’nde çalışan bazı personel hakkında 2B arazileri ile ilgili usulsüzlük yaptıkları, nitelikli dolandırıcılık suçu işlediğine yönelik bilgilerle, 24 Aralık 2020 günü sabaha karşı Urla Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı ile KOM Şube Müdürlüğü ve Urla Jandarma Komutanlığı’na bağlı kolluk kuvvetleri operasyon düzenlendi.

Operasyonda; Urla Orman İşletme Şefliği’nde görevli Orman Mühendisi, şoför, ormancı, Milli Emlak memuru ve muhtar görevlerinde bulunan M.Ç., M.K., N.A., M.Y., D.G., M.Ö., G.U. ile B.E. göz altına alınmıştı.

2 B arazileri ile ilgili usulsüzlükler yaptıkları, arazilerin para karşılığı kiraya verilmesinde kolaylıklar sağladıkları, hava para aldıkları, devlet arazilerinin üzerinden haksız kazanç sağladıkları öne sürülen ve “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “Rüşvet”, “Görevi kötüye kullanmak”, “İrtikap”, “Nitelikli dolandırıcılık” suçlarını işleyerek “Hazine ve Orman Arazilerini” gerçeğe aykırı şekilde satmaya çalışan zanlılara Urla Devlet Hastenesi’de sağlık kontrolü yapıldı. Zanlılar Urla Jandarma Komutanlığı’nda işlemlerinin tamamlanmasının ardından yargılanmak üzere Urla Adliyesi’ne sevk edildiler.