Politika
Giriş Tarihi : 16-12-2020 16:26   Güncelleme : 16-12-2020 16:26

Skandal iddiaya yalanlama

İzmir’in Urla ilçesi Uzunkuyu Mahallesi'ndeki 10 dönüm arazinin akaryakıt, LPG, servis istasyonu yapılmak istenmesi hakkında arazi sahibi Arif Akdemir İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e yazdığı mektupta “İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre ve Sağlık Komisyonu'nda görev yapan bir meclis üyesinin kendisinden ısrarla düşük bedelle arazisini satın almaya çalıştığını, yine aynı komisyon üyesinin ortağı olan CHP Urla İlçe Başkanı'nın, 10-15 gün önce konunun yeniden komisyonlara havale edilmesi üzerine Urla'da tanıdığı kişiler aracılığı ile kendisi ile irtibat kurduğunu, yardım karşılığı kendisinden 250 bin lira talep ettiğini” iddia etti. İddialara karşı yazılı açıklama ile cevap veren CHP Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur iddiaları yalanlayarak hukuki süreci başlattıklarını söyledi.

Skandal iddiaya yalanlama

Hakan Özbadur açıklamasında “15 Aralık 2020 tarihinde çeşitli haber sitelerinde yayınlanan şahsımı ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyemiz Ertan Certel’i hedef alan iddialar ile ilgili olarak gerekli hukuki süreç̧ tarafımızca başlatılmıştır.

Son dönemde Urla’mız ve Yarımada tarım arazileri, ormanlar, sulak alanlar rant uğruna iktidar ve yandaşları tarafından sit dereceleri, imar planları değiştirilerek, kamulaştırma yoluyla enerji santralleri, taş ocakları, madenler bahane edilerek yoğun şekilde hedef alınmaktadır. 

Yazılı ve görsel basın üzerinden bizlere yönelik yapılan mesnetsiz saldırılara, aslı astarı olmayan suçlamalara karşı bizler adalete, hukuka inanan Atatürkçü̈ yöneticiler olarak asla yürüdüğümüz yoldan dönmeyeceğiz. Siyasi baskı kurmak isteyip rant peşinde koşan ilkesiz şahıslara geçit vermeyeceğiz. Bulunduğumuz mevkileri bazı zatların çıkar amaçlı kullanmalarına asla izin vermeyeceğiz.

Bizler hak hukuk adalet anlayışını şiar edinmiş̧ Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapmanın haklı gururunu yaşayan yurtseverleriz.

 Hiçbir baskı bizleri bu yoldan döndüremez. Bizlere bu manasız suçları isnat etmeye çalışan müfterilere karşı açmış̧ olduğumuz dava ile Cumhuriyet Mahkemelerinde hesap soracağız. Bizlerin hiç kimseye veremeyeceği hesap yoktur” ifadelerine yer verdi.