Eğitim
Giriş Tarihi : 03-12-2020 23:25   Güncelleme : 03-12-2020 23:25

URLA’NIN BİRİNCİ MEKTEBİ ANAOKULU OLDU

İzmir’in Urla ilçesi Camiiatik Mahallesi’nde Birinci Mektep olarak bilinen, sonrasında 12 Eylül İlköğretim Okulu ve Urla İmam Hatip Ortaokulu olarak hizmet veren okul binası, Urla Belediyesi tarafından yapılan tadilat ve onarım çalışmaları sonrasında Urla Çaka Bey Anaokulu olarak hizmet vermeye başladı.

URLA’NIN BİRİNCİ MEKTEBİ ANAOKULU OLDU

Milli Eğitim’e bağlı bir devlet okulu olarak Urlalılara hizmet verecek olan Çaka Bey Anaokulu’nda sınıflar ve okulun iç cephe boyaları yenilendi, sınıf zeminlerine laminant parke kaplandı, katlardaki tuvalet ve lavabolar gündüz çocuk bakım evi standartlarına göre yeniden imal edildi.

36 – 68 aylık çocuklara saat 09:00 – 14:00 arasında eğitim verilen Çaka Bey Anaokulu’nda çalışan ailelerin çocuklarına yönelik saat 17:00’ye kadar kulüp çalışmaları yapılıyor. Her biri 50 metrekare 6 derslikli 120 öğrenci kapasiteli anaokulunda 3, 4 ve 5 yaşındaki öğrenciler ayrı sınıflarda ayrı öğretmenlerden eğitim alıyorlar.

Urla’da özel anaokullarına karşın devlet anaokuluna da ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Önder Can, “Bu ihtiyacı karşılamak adına Urla İmam Hatip Ortaokulu’nu yine Milli Eğitim’e bağlı Çaka Bey Anaokulu’na dönüştürdük. Urlalı vatandaşlarımız çocuklarını bu devlet anaokuluna gönderebilirler. Biz de Urla Belediyesi olarak okulun tadilat ve onarım faaliyetlerinde destek olduk. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Okul bahçesindeki iki binadan birinin halen Urla Halk Eğitimi Merkezi olarak faaliyette olduğunu, diğerinin Urla Çaka Bey Anaokulu olarak hizmet vereceğini bildiren Can, önümüzdeki dönemde ihtiyaca göre diğer binanın da anaokulu olarak kullanılabileceğini aktardı.