Güncel
Giriş Tarihi : 10-11-2020 10:12   Güncelleme : 10-11-2020 10:12

ATATÜRK URLA’DA ANILDI

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümümün 82. yılında Urla’da düzenlenen tören ile anıldı.

ATATÜRK URLA’DA ANILDI

Urla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Önder Can, Garnizon Komutanı Albay Agâh Özgür, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Ali Armağan Karaca, Urla Jandarma Komutanı Tğm. Adem Aydoğdu, Urla Emniyet Müdürü Vekili Özben Eroğlu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, gaziler, öğretmenler ile öğrenciler ve Cumhuriyet sevdalısı çok sayıda Urlalı katıldı.

Törende Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti adına kamu kurum ve kuruluşlarını ve yerel yönetim kuruluşlarını temsilen Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Önder Can Urla Kaymakamlığı ve Urla Belediyesi çelengini, Türk Silahlı Kuvvetlerini temsilen Urla Garnizon Komutanı Deniz Albay Cem Bayram Garnizon Komutanlığı çelengini, siyasi parti temsilcileri, kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve özel kuruluşlar çelenklerini Urla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’na sundu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için saat 09.05’te sirenler çaldı, 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 80. Yıl Gazi Ortaokulu öğretmenlerinden Serap Sodan günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Öğrencilerin Atatürk konulu şiirlerinin okunmasıyla tören sona erdi.