Asayiş
Giriş Tarihi : 06-11-2020 19:13   Güncelleme : 06-11-2020 19:13

ESRAR ALIŞVERİŞİ GASPLA BİTTİ: 8 ŞÜPHELİ

İzmir’in Urla ilçesinde esrar maddesi alışverişi için buluşan iki grup arasında çıkan tartışma gaspa dönüştü. Olaya karışan 6 şüpheli tutuklanırken, 2 şüpheli Adli Kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

ESRAR ALIŞVERİŞİ GASPLA BİTTİ: 8 ŞÜPHELİ

Edinilen bilgilere göre; Urla Yenice Mahallesi otoban kavşağına 06 BET 144 plakalı otomobille esrar satmak üzere gelen şüpheliler M.İ. ve M.S. isimli şüpheliler, 35 RN 796 plakalı otomobille gelen A.S, M.K, T.I, D. Ç. ve O.C.Ç. isimli şüphelilerle buluştu. Alışveriş için satıcı M.İ. ve M.S.’nin yanına giden A.S. ve M.K. isimli alıcılar anlaşamayınca, çağırılan T.I ve D.Ç. ellerindeki tabanca ve pompalı tüfekle tehdit ederek satıcılardan 300 gr. esrar maddesini ve 2 cep telefonlarını zorla alarak gasp etti. Olay yerine yaklaşan polis devriye aracını gören şüpheliler olay yerinden araçlarıyla kaçtı.

Urla Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin olayla ilgili yaptığı çalışmalarda 35 RN 796 plakalı aracın kaçış güzergahında dara ağırlığı 300 gr olan esrar maddesi, şüphelilere ait 2 adet cep telefonu bulundu. Yakalanan araçlarda yapılan aramalarda olayda kullanıldığı değerlendirilen 1 pompalı tüfek ile 1 adet seri numarası kazınmış tabanca ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan işlemlerin tamamlanmasının ardından Adli Mercilere çıkarılan şüphelilerden gasp olayının mağdurları M.İ isimli şahıs TCK 188 Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti-TCK 191 Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak suçlarından Adli Kontrol cezası ile serbest bırakılırken, M. S. isimli şahıs ise tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Olayda Gasp (Yağma) olayını gerçekleştiren şüphelilerden A.S ve M. K. isimli şahıslar Gasp (Yağma), TCK 188 Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde İmal Ve Ticareti-TCK 191 Kullanmak İçin Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek Veya Bulundurmak suçlarından, T.I, D.Ç. isimli şüpheliler 6136 SKM, TCK 188 Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde İmal Ve Ticareti-TCK 191 Kullanmak İçin Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek Veya Bulundurmak suçlarından çıkarıldıkları Adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edildiler.

Ayrıca şahısların adli mercilere çıkarıldığı esnada Urla Adliyesi’nde polis tarafından fark edilen firari şüpheli O.C.Ç yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli O.C.Ç çıkarıldıkları Adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Uyuşturucu alışverişine aracılık yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan A.Y.U. savcılık tarafından Adli Kontrol cezası ile serbest bırakıldı.