Politika
Giriş Tarihi : 25-10-2020 19:29   Güncelleme : 25-10-2020 19:29

URLA'YA ÇEŞMEALTI YAT LİMANI MÜJDESİ

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, Urla Çeşmealltı Yat Limanı projesinin bir an önce tamamlanması için Bakanlıkla irtibat halinde olacağını söyledi.

URLA'YA ÇEŞMEALTI YAT LİMANI MÜJDESİ

AK Parti Urla İlçe Başkanı Murat Nart, Urla Devlet Hastanesi Başhekimi Adıgüzel Demirel, Belediye Meclis Üyeleri ile Çeşmealtı’na gelen AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, yat limanının yapılması düşünülen alanda incelemelerde bulundu.

Denizde 250, karada 100 olmak üzere, toplam 350 yat kapasiteli Çeşmealtı yat limanı için başlatılan ve 2013 yılında onaylanan imar planının, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından açılan davada 2016 yılında mahkeme kararıyla iptal edildiğini kaydeden Necip Nasır, şunları söyledi: “Bakanlığın kararlı çalışmasıyla, yeniden hazırlanan imar planı 2018 yılında onaylandı. Ancak imar planı askı sürecinde İzmir 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nce plana itiraz edildi. Konuyla ilgili Bakanlığımız itirazlar yönünde çalışmalarını devam ettiriyor. Ulaştırma Bakanımız ve bürokratları İzmir’le ilgili yatırımlara önem veriyorlar. İnşallah konuyu bizzat takip ederek, yat limanının Urla’ya ve İzmir ekonomisine kazandırılması ve bir an önce sonuçlanması için bakanlığımız ile irtibat halinde olacağız” diye konuştu.