Sağlık
Giriş Tarihi : 16-10-2020 18:40   Güncelleme : 16-10-2020 18:40

Emniyete Korona Paniği

Urla Emniyet Müdürlüğü’nde, ilçe sağlık müdürlüğü ekiplerince yapılan tarama çalışmalarında Urla Emniyet Müdürü vekili Emniyet Amiri Özben Eroğlu dâhil olmak üzere birçok personelde Covid-19 tespit edildi.

Emniyete Korona Paniği

Edinilen bilgilere göre; 14 Ekim günü başlayan tarama çalışmaları neticesinde 27 personelin Covid -19 testi sonucu pozitif çıktı.

Test sonucu pozitif çıkan personel yakınlarıyla birlikte evlerinde karantina altına alındı. Olay hakkında açıklama yapan Urla İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, “Urla Emniyet Müdürlüğü’nde yaptığımız çalışmalar tarama çalışmasıdır. Filiasyon, Covid-19 çıkan kişiler ile temas eden kişilere evinde yapıyoruz. Bu kişilere sabah erken saatlerde haber verdik. Daha önce testi negatif çıkmayan hiç kimse evden dışarı çıkmayacak. Okula, işe gitmeyecek. Hastane ekipleri bu kişilerin evlerine gidiyor. Testi negatif çıkmasına rağmen iki gün önce test aldığımız için bu kişilerin testlerini de tekrarlıyoruz. Emniyetin, trafik dâhil tüm personeli ve bu personellerin bağlantılı olduğu diğer kurum ve kuruluşlarında taramalar devam ediyor. Bulaşma olmaması için tüm kamu kurum ve kuruluşlarında önlemler arttırıldı” cümleleri ile yaşanan süreci ve alınan önlemleri anlattı.

Emniyet Müdürlüğü’nde işlem yapmak zorunda olan vatandaşlar için uyarıda bulunan ekipler, “Urla Emniyeti’nde işlem yapması gereken vatandaşların, binaya girmeden önce mutlaka HES kodu almaları ve maske takmaları gerekiyor. Çalışan emniyet personeli maske kullandığı ve içeri giren kişinin de maske takma zorunluluğu olduğu için bulaşma riski olabileceğini düşünmüyoruz ancak buna rağmen yine de tedbirli olmamızda fayda var” sözleri ile dikkat edilmesi gereken hususları anlattı.

Ekipler vatandaşlara “mide bulantısı, kusma, düşmeyen yüksek ateş, halsizlik, kırgınlık, ishal, baş ağrısı vb. grip benzeri semptomu olanlar hastaneye başvuru yapsınlar” çağrısında bulundular.

Urla Emniyet Müdürlüğü’nde 16 Ekim günü devam eden tarama çalışmalarında 120 personele daha Covid-19 testi uygulandı. Covid-19 vaka sayısının artmasından endişe ediliyor.