Politika
Giriş Tarihi : 03-10-2020 19:11   Güncelleme : 04-10-2020 15:14

AK Parti Urla “Nart” dedi (GÜNCELLENDİ)

AK Parti Urla 7. Olağan İlçe Kongresinde Murat Nart, güven tazeledi. Kongreye katılan AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atila Kaya ile AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli konuşmalarında CHP ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer hakkında iddialarda bulundu.

AK Parti Urla “Nart” dedi (GÜNCELLENDİ)

AK Parti Urla 7. Olağan ilçe kongresi koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyularak 3 Ekim 2020 günü Urla Badem Çiçeği Kır Bahçe Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Kongrede 25 Ekim 2018’de AK Parti Urla İlçe Başkanlığı’na atanan Murat Nart, AK Parti Urla İlçe Başkanı seçildi.

AK Parti Urla İlçe Teşkilatı’nın 400 delegesinden 275 delegenin katılımıyla başlayan kongreye AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, AK Parti MKYK üyesi Mahmut Atila Kaya, AK Parti İzmir Milletvekilleri Cemal Bekle, Necip Nasır, Yaşar Kırkpınar, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu üyeleriyle İlçe Başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının gösterimi ile başlayan kongreyi AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Bülent Bademci, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir ve Özge Aygörmüş’ten oluşan divan heyeti yönetti.

“FETÖ’cü bir Belediye Başkan Adayı gösterdiler”

Kongrede konuklara hitap eden AK Parti MKYK üyesi Mahmut Atila Kaya, “Şöyle bir bakıyorum ben Urla’ya, biz 2004 seçimlerinde Urla neredeyse seçimi kazanmış noktadaydık. Çok küçük bir farkla yerel seçimi kaybettik. Fakat akabinde maalesef art arda gelen yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin o kadar yapmış olduğu hataya rağmen seçimi kazanamadık. Düşünebiliyor musunuz? en çok oy aldığı yerde işte bakın FETÖ’cü bir Belediye Başkan Adayı gösterdiler. Şu anda mahkeme de kararını verdi. Üst mahkemede artık değerlendirilecek. Yani o kadar kolay oy alma alışkanlığıyla Cumhuriyet Halk Partisi Urla’da işler yaptı ki hiç umurunda değil. Nasıl olsa diyor ki “Urla’da ben kimi aday göstersem bu noktada geliyor tercihte bulunuyor” maalesef Urla’da yaşayan hemşehirlilerimiz de başta bizim hatalarımız olmak üzere bu noktada tercihlerini çok kolay oy vererek Cumhuriyet Halk Partisi’ne kullanıyorlar. Neticede işte bu durumlar ortaya çıkıyor.

 2004’ten sonraki süreçte biz özellikle ilk teşkilat başkanlığı yaptığım dönemde benim önemli bir tespitimdir; enerjimizi maalesef hep kendi içimizde kullandık. Yani bir türlü asıl siyasetin yapılacağı sahaya yani Urlalıların gönlüne girmek için çalıştık.

Artık gerçekten hem cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu 2023 hedeflerine hem de Urla’da belediye başkanlığı hedefine kitlenmiş bir teşkilat ve yapı var. Eğer biz Urla’da bu düşündüğümüz şekilde hareket tarzımızı izlersek istediğimiz sonucu neticeyi alabiliriz.

“bu Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk’ün Cumhuriyet Halk Partisi değil”

Burada her şey var, bakın arkasına sığındıkları, hep ifade ettikleri “bu Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk’ün Cumhuriyet Halk Partisi değil” dediğimizi İzmir’deki, Urla’daki hemşehrilerimize neredeyse kapı kapı dolaşarak anlattık. “Bu CHP Kılıçdaroğlu’nun partisi, Soyer’in partisi, Canan Kaftancıoğlu’nun partisi” dedik.  Atatürk’ün yolundan bunlar çoktan çıktı gittiler. “Yol arkadaşları HDP ile birlikte farklı bir yola, marjinal bir yola yol alıyorlar” dedik, İzmirli hemşerilerimiz son yerel seçimlerde maalesef bu noktadaki tespitlerimizi yine göz ardı etmişler. Ama şimdi ne görüyoruz? Kendi il başkanları, İstanbul’da İl Başkanlığı yapan kişi ne diyor? “Ben Atatürk demem”. Bunu İzmir’deki, Urla’daki hemşerilerimize bizim anlatmamızdan ziyade kendilerini gördükleri belli. Yine cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce, hep beraber gördük. İşte Urla’da da kayda değer bir oy aldı. Ne diyor? “CHP Atatürk düşmanlarıyla dolmuştur” diyor. Artık İzmir’de gerçek yüzleri ortaya çıktığından arkasına sığınacakları bir konu kalmadı. Hizmette gereksizliklerini, yapamadıkları yatırımları, suçlayabilecekleri, arkasına saklanabilecekleri bir zırh kalmadı. Artık gerçek yüzleri ve hem Türkiye için hem İzmir için düşündükleri istikamet net bir şekilde ortaya çıkmış oldu. Artık iş bizde” ifadelerini kullandı.

“45 bin üye sayısına ulaştık”

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Urla İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada, Urla'da Murat Nart liderliğinde ilk önce 2023'te Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde birinci parti olduktan sonra belediye başkanlığı seçimini de kazanacaklarına inandığını söyledi.

Parti olarak başlattıkları "gönül seferberliği" programlarıyla geçmiş dönemde görev yapan isimlerle yeni üyeleri ziyaret ettiklerini kaydeden Sürekli, "Sahada gördüğümüz teveccüh kayda değer. Bugün itibarıyla geldiğimiz noktada 45 bin üye sayısına ulaştık. Maşallah İzmir, maşallah Urla." dedi.

Sürekli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir haberim var size, yıl sonuna kadar kampanyamız devam ediyordu ama genel merkezden bir haber geldi. Ekim sonunda büyük finali yapacağız. Yani herkes önümüzdeki 28 günde gece gündüz demeden hedeflerimize ulaşmak için çalışacak. Urla'dan startı veriyoruz. Allah'ın izniyle hedeflerimizi İzmir'de yakalayacağız. Yakalamak zorundayız. Urla'da AK Partili belediye olmalı, büyükşehirde AK Partili belediye olmalı. Neden mi, büyükşehirde 500 gün geçti, ne var ortada, hiç, hiçbir şey yok. Lay lay lom."

Kültür sanatın çok önemli olduğunu, kendilerinin de çok önem verdiğini kaydeden Sürekli, şunları kaydetti:

"Biz devasa yatırımlar yapıyoruz. Onun yanında da kültür sanata destek veriyoruz. Bunlar sadece kültür sanat, yatırım nerede, yatırım yok. Bugün büyük bir tören yapıyorlar. O törende Yıldız Sineması'nda, Bıçakçı Han'da tören yapıyorlar. Oraları İzmirlilerin kültür sanat için hizmetine sunuyorlar. İyi, güzel de yatırımlar, ulaşım, altyapı nerede, su bitti, İzmir'de koku problemi, neredesiniz. Bunun için neden toplantı yapmıyorsunuz."

Sürekli, İzmir Büyükşehir Belediyesinin Basmane, Alsancak Garı ve Karşıyaka İskelesi’nin olduğu üç yere battı çıktı yapacağını söylediğini belirterek, "Ulaşım felç İzmir'de, en önemli noktalar buralar, güzel battı çıktıları yaparsan biraz rahatlayacak, nerede, proje nerede, ihale nerede, tören nerede. Yıldız Sineması’nı açıyorsun, genel başkan yardımcınla orada toplantı yapıyorsun ve İzmir'e oradan mesaj veriyorsun. 'Çok heyecanlıyım' diyorsun, esas heyecanını ulaşımda, altyapıda, kentsel dönüşümde göster" dedi.

“Koku sorunu hala devam ediyor”

Ulaşımla ve altyapıyla ilgili projelere her zaman destek verdiklerini kaydeden Sürekli, "50 yılın öncesinin görüntüleri bugünlerde yaşandı, bu yaz yaşandı, nerede Dikili'de, Foça'da Kiraz'da yaşandı. Susuzluktan bu yaz oradaki hemşehrilerimiz inim inim inledi." diye konuştu.

Sürekli, Kiraz'daki sorunun Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından çözüldüğünü belirterek, "Koku problemini sayın Cumhurbaşkanımız her seferinde ifade ediyor, bizler her seferinde ifade ediyoruz. Başkanın aklına yeni gelmiş 500 gün sonra. Diyor ki, nereden kaynaklandığıyla ilgili talimatı verdim, gereği yapılacak. 1 ay önce söyledi, şimdi de müjde veriyor, koku sorununu çözdüm diye. Ne yapmış, 4 tane yere koku giderici sistem takmış. ya gülerler buna, koku sorunu hala devam ediyor." dedi.

“AK Parti’yi Urla’da iktidara taşıyacağız”

25 Ekim 2018’de atanarak başkan olduğunu hatırlatarak konuşmasına başlayan AK Parti Urla İlçe Başkanı Murat Nart, yaklaşık iki yıllık dönemin değerlendirmesini yaptı. Son yerel seçimde oy potansiyelini arttırmış olmalarına rağmen alınan sonucun belediyeyi kazanmaya yeterli olmadığını akratan Nart, çalışmalar neticesinde Urla Belediyesi’ne AK Parti bayrağının dikileceğine olan umudunun katlanarak arttığını ifade etti. Yeni yönetimle bugün 2023 ve 2024 seçimlerine yeni bir start verdiklerini açıklayan Nart, AK Parti’yi Urla’da iktidara taşıyacaklarını sözlerine ekledi.

AK Parti Urla ilçe Başkanı Murat Nart’ın tek liste ile katıldığı 7. Olağan Kongrede ilçe Yönetim Kurulu Asıl Üyeliklerine; Ahmet Çetin Tutar, Arzu Derya Taş, Aysun Bakırlı Şengüler, Bulut Dönmez, Emin Keskinbıçak, Esra Hancı, Ferit Seniçeli, Gürsel Çiftyıldırım, Halim Gülten, İlhan Şen, İsa Azık, Metin Erak, Necdet Canbulat, Özge Aygörmüş, Ramazan Aslan, Rasim Aslan, Refik Vural, Volkan Şahin, Yeliz Cildan seçildi.

İl Kongre Delegeliklerine ise; Bekir Pakdemirli, Aziz Demir, Murat Nart, Ahmet Olgun Bilici, Tarkan Bakırlı, Önder Şengüler, Selim Kalemci, Özgül Dönmez, Furkan Günaydın ve Ömer Gültekin seçildi.