Asayiş
Giriş Tarihi : 17-09-2020 18:21   Güncelleme : 17-09-2020 18:21

FETÖCÜLER KAÇIŞTA

İzmir ilinin Seferihisar ilçesinde sürat teknesiyle Yunanistan'a kaçmaya çalışan ve aralarında FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) üyesi olduğu gerekçesiyle aranan 4 zanlı ile FETÖ üyesi olmaktan yargılanan 5 sanığın da olduğu 18 kişi, sürat teknesine binemeden yakalandı.

FETÖCÜLER KAÇIŞTA

İzmir İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, bir kısmı FETÖ'den aranan ve bir kısmı da FETÖ'den yargılanmaları devam eden bazı kişilerin organizatörlerle anlaştıklarını belirledi. İstihbarat ekipleri, FETÖ'cülerin Doğanbey’de bir otelin önünde bulunan iskeleden sürat teknesiyle Yunanistan'ın Sisam Adası'na kaçacağı bilgisine ulaştı.

Suçüstü yapmak için doğru zamanı bekleyen jandarma ekipleri, can yelekleriyle otel önündeki iskelede bekleyen FETÖ'cülere, sürat teknesi iskeleye yaklaştığı sırada operasyon yaptı.

Jandarma ekiplerini gören sürat teknesi hızla bölgeden uzaklaşırken, sürat teknesine binmek üzere can yelekleriyle iskelede bekleyen 18 kişi yakalandı.

Yapılan inceleme sonucu, aralarında 5 çocuğun bulunduğu 18 kişiden R.U., M.G, T.T. ve R.M. hakkında FETÖ üyesi olma iddiasıyla haklarında yakalama kararının bulunduğu, A.G, E.Ş, İ.E, N.G. ve S.G'nin ise FETÖ üyesi olmak suçundan yargılamalarının sürdüğü tespit edildi. Şüphelilerin arasında 3 öğretmen ve 1 infaz koruma memuru olduğu iddia edildi.

Çocuklar koruma altına alınırken, zanlıların jandarmada ifadeleri alındı. Mahkemeye sevk edilen şüphelilerden, R.U., M.G. ve R.M. tutuklanarak cezaevine konulurken, İ.E., L.S., E.Ş. T.T. U.Ö. S.G.,  N.G. ve A.G.’nin gözaltı durumunun devam ettiği, B.T. ve N.T.’nin serbest bırakıldığı öğrenildi.

Geçtiğimiz hafta da Çeşme’den Yunanistan’a jetski ile kaçmaya çalışan TSK mensubu 3 FETÖcü yakalanmıştı.