Spor
Giriş Tarihi : 06-09-2020 22:48   Güncelleme : 06-09-2020 22:48

TUNA MASTERS TEOS BAŞLADI

Bu yıl 5’incisi düzenlenen ve yarışmacılar tarafından “Devler Ligi” olarak anılan “Tuna Masters Teos” balıkçılık turnuvasına katılan 55 ekip, olumsuz hava koşulları nedeniyle büyük balığın peşine turnuvanın dördüncü günü düşebildi. Turnuvanın ilk müsabaka gününde balıkçılar limana 7 bluefin orkinos ile döndü.

TUNA MASTERS TEOS BAŞLADI

Covid-19 pandemisi nedeniyle özel kurallar dahilinde gerçekleştirilen turnuva 3 Eylül günü turnuva katılımcılarının İzmir’in Seferihisar ilçesi Sığacık Mahallesi’ndeki Teos Marina’ya gelmesiyle başladı. Turnuva programına göre 5 Eylül’de planlanan ilk gün yarışları fırtına nedeniyle 6 Eylül’e ertelendi.

Bu yıl pandemi nedeniyle turnuva alanına sadece yarışmacılar ve yakınlarının alındığı, dışarıdan ziyaretçilerin kabul edilmediği turnuvada 6 Eylül sabahı Sığacık Körfezi’ne açılan 55 ekip gün sonunda Teos Marina’ya 7 bluefin orkinos ile döndü.

Teos Marina turnuva alanına getirilen balıklar boy ve ağırlık kriterlerine göre hakem heyeti tarafından değerlendirildi.

İLK GÜNÜN GALİBİ DORADO EKİBİ

Tuna Masters Teos Devler Ligi’nde, “Dorado” adlı tekne ile turnuvaya katılan Turgut Konukoğlu, Hilmi Akın, Hasan Yazıcı ve Muhammet Şişman’dan oluşan takımın yakaladığı 60.8 kg. ağırlığındaki orkinos balığı yarışının ilk gününün en büyük balığı oldu.

“Shamu” adlı tekne ile turnuvaya katılan Sinan Kuran, Osman Bulutlar, Bora Özer, Alptuğ Önal ve Halit Aslandağ ekibinin yakaladığı 55.7 kg. ağırlığındaki, “Baracuda” adlı tekne ile turnuvaya katılan Erkut Soyak, Gökhan Çarmıklı, Burhan Çavuşoğlu ve Murat Arslan ekibinin yakaladığı 53.7 kg ağırlığındaki, “Cano-1”  adlı tekne ile turnuvaya katılan Can Özer, Hasan Gümüşkesen, Sinan Kosif ve Sertaç Saygan ekibinin yakaladığı 51.3 kg ağırlığındaki, “Toro”  adlı tekne ile turnuvaya katılan Tolga Aydınol ve Ramazan Yıldırımgeç ekibinin yakaladığı 50.1 kg ağırlığındaki, “Big Blue”  adlı tekne ile turnuvaya katılan Murat Öztiryakiler, Ali Burak Özkan, Serdar Savaş, Veysel Berk ve Serdar Günseren ekibinin yakaladığı 44.3 kg ağırlığındaki bluefin orkinos balıkları ilk günün dereceye giren balıkları olurken, “”Baracuda” ekibinin yakaladığı 2. Balık olan 145 cm uzunluğunda 46.1 kg ağırlığındaki bluefin orkinos, 150 cm’den kısa olduğu için turnuva kuralları gereği değerlendirme dışı kaldı.

ALTIN KEMER YENİ SAHİBİNİ ARIYOR

Bu yıl da birçok ünlü ismin yer aldığı turnuvaya, Gökhan Çarmıklı, Murat Aslan, Burhan Çavuşoğlu, Erkut Soyak, Turgut Konukoğlu, Adil Konukoğlu, Feridun Bigalı, Berent Akdemir, Turan Mutlu, Sinan Kuran, Mahmut Özgener, Bülent Akgerman, Rikardo Aliberti, Alp Kırşan, Altuğ Aksoy, Bülent Delican gibi isimler turnuvanın final günü olan 7 Eylül sabahı “Altın Kemer” için büyük balığın peşine düşecek.

”Altın kemer”e giden yolda ilk etap olan Tuna Masters Teos’ta alınan sonuçlar, önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan “Tuna Masters Alaçatı” etabı sonuçları ile toplanarak yılın “Tuna Masters of the Year” takımı belirlenecek. Geçen yıl kemerin sahibi olan Fesfish ekibi, unvanını koruyamazsa, kemeri bu yıl kazanan ekibe teslim edecek. Her iki turnuvada (Teos ve Alaçatı) yakalanan balıklar ve toplanan puanlarla kazanan takım, 1 yıl boyunca şampiyonluk kemerini taşıyacak.