Asayiş
Giriş Tarihi : 04-09-2020 23:23   Güncelleme : 04-09-2020 23:23

Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Aydınhan tutuklandı

Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan 14 Ağustos günü gerçekleşen trafik kazasıyla ilgili olarak çağırıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine konuldu.

Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Aydınhan tutuklandı

Kaza ile ilgili tamamlanan bilirkişi raporunun dosyaya eklenmesi üzerine Urla Nöbetçi Asliye Ceza Mahkemesi’ne çağırılan Ahmet Birol Aydınhan hakkında tutuklu yargılama kararı çıktı.

Sağlık kontrolü için Urla Devlet Hastanesi’ne gönderilen Aydınhan sonrasında cezaevine konuldu.

-Olay

İzmir'in Urla ilçesinde 14 Ağustos günü 01.10 sıralarında D-300 Çeşme – İzmir karayolunda Uğur Mumcu Kavşağı’na 150 metre kala meydana gelen trafik kazasında, Çeşme yönünden gelen Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan yönetimindeki binek otomobil, aynı yönde ilerleyen iki kardeş Melih Vardar(29) ve Semih Vardar(27)’in bulunduğu elektrikli motosiklete arkadan çarpmıştı. Kazada Melih Vardar(29) ve Semih Vardar(27) yaralanmıştı.

Kazadan sonra gözaltına alınıp Urla Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Aydınhan, sağlık muayenesinden sonra yargılanmak üzere sevk edildiği Urla Adliyesi’nde adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı.

Aydınhan’ın otomobille çarptığı elektrikli motosikletteki 2 yaralıdan Melih Vardar(29)’ın tedavi gördüğü hastanede vefat etmesinin ardından, Aydınhan yine gözaltına alınıp Urla Adliyesi’nde yargılama sonrasında önceden almış olduğu Adli Kontrol şartlarının ağırlaştırılması ile soruşturma kapsamında serbest bırakılmıştı.