Güncel
Giriş Tarihi : 23-08-2020 20:23   Güncelleme : 23-08-2020 20:23

EFES -2020 Milli Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı hakkında duyuru

T.C. KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI, 57’nci Topçu Tugay Komutanlığı, Menemen Komutan Yardımcılığı 20 Eylül – 25 Ekim 2020 tarihleri arasında Orta Ege – İzmir Körfezi – Doğanbey Atışlı Tatbikat Bölgesinde yapılacak olan EFES -2020 Milli Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı hakkında duyuru yayınladı.

EFES -2020 Milli Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı hakkında duyuru

Duyuruda;

 

 

T.C. KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

57’nci Topçu Tugay Komutanlığı

Menemen Komutan Yardımcılığı

 

URLA SAKİNLERİNE EMNİYET DUYURUSU

1.            Doğanbey Atış ve Tatbikat bölgesinde 20 Eylül-25 Ekim 2020 tarihleri arasında askeri birliklerce tatbikat yapılacaktır.

2.            Askeri birliklerin bulunduğu bölgelerle. Haritacılar Sitesi-Doğanbey sahil yolu ile Seferihisar-Gümüldür eski yolu arasında kalan bölge can ve mal emniyeti yönünden tehlikelidir.

3.            Tatbikat günleri 07-24 saatleri arasında belirtilen bölgeye girilmeyecek, malların (münferit veya sürü halinde) bölge içinde bulunması önlenecektir. Doğanbey körfezinde herhangi bir deniz aracıyla denize çıkılmayacaktır.

4.            Tatbikat esnasında yollar üzerinde veya arazide görevlendirilmiş askeri emniyet personelinin uyanlarına titizlikle uyulacaktır.

5.            Tatbikat bölgeleri veya civarındaki arazi kesiminde patlamamış mühimmat veya benzeri yabancı maddelerle karşılaşıldığında bu tür mühimmat ve mermi benzeri maddelere ellenmeyecek c kurcalanmayacaktır. Bu maddeler bulunduğu veya görüldüğünde İlçe Jandarma K.lığına haber verilecektir.

6.            Askeri birliklerin tatbikatlarında, istenmeyerek doğabilecek mal ve mülk zararı ve ziyanları olursa İlçe Jandarma K.lığına müracaat edilecektir. Hasar-zarar konusunda 25 Ekim 2020 tarihinden sonraki başvurular dikkate alınmayacaktır.

NOT: Yukarıdaki hususların 20 Eylül-25 Ekim 2020 tarihleri arasında her gün bir-iki defa anonsla Belediye / Köy / Belde sakinlerine duyurulacağı konusunda mutabık kalınarak iş bu tebellüğ belgesi imza altına alınmıştır.../..../ 2020

İfadelerine yer verildi.