Asayiş
Giriş Tarihi : 23-08-2020 18:12   Güncelleme : 23-08-2020 18:12

Çok konuşulan kazada sır perdesi aralanıyor

Urla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan’ın şahsi otomobili ile elektrikli motosiklete çarptığı kaza ile ilgili raporlar ve MOBESE kamera görüntüleri kazanın oluş şeklini aydınlatmaya başladı.

Çok konuşulan kazada sır perdesi aralanıyor

İzmir'in Urla ilçesinde 14 Ağustos günü 01.10 sıralarında D-300 Çeşme – İzmir karayolunda Uğur Mumcu Kavşağı’na 250 metre kala meydana gelen trafik kazasında, Çeşme yönünden gelen Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan yönetimindeki binek otomobil, aynı yönde ilerleyen Semih Vardar(29)’in sevk ve idaresinde, kardeşi Melih Vardar(27)’ın artçı bulunduğu elektrikli motosiklete arkadan çarpmıştı.

Kazada Melih Vardar (27) ve Semih Vardar (29) yaralanmış, tedavi edilmek üzere önce Urla Devlet Hastanesi’ne sonrasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen yaralı Melih Vardar hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen 17 Ağustos günü hayatını kaybetmişti. Gözaltına alınan Aydınhan, yargılanmak üzere sevk edildiği Urla Adliyesi’nde adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı.

 

KAZAYA KARIŞAN 3 KİŞİ DE ALKOLLÜ

Edinilen bilgiye göre; olay günü Urla Devlet Hastanesi’nde Melih Vardar’a 01.59’da yapılan alkol testinde 129.9, Ahmet Birol Aydınhan’a aynı hastanede 03.22’de yapılan alkol testinde 84.3, elektrikli motosiklet sürücüsü Semih Vardar’a olay günü Dokuz Eylül Hastanesi’nde 03:20’de yapılan alkol testinde 96.8 alkollü olduğu tespit edildi.

 

MOBESE GÖRÜNTÜLERİ OLAYI ANLATIYOR

Elde edilen mobese kameraları görüntülerine göre; olay günü 01:00 sıralarında Özbek Kavşağı’ndaki benzin istasyonundan çıkıp D-300 Çeşme – İzmir karayoluna Özbek Kavşağı’ndan girip Dörtyol Kavşağı’na doğru ilerleyen elektrikli motosikletin ışıklarının yandığı, yolda yalpalayarak ilerlediği, başka bir kamera görüntüsünde yokuş başına gelen  elektrikli motosikletin ışıkları kapalı halde Dörtyol Kavşağı’na doğru ilerlediği, kaza anını gösteren başka bir kamera görüntüsünde kaza öncesinde elektrikli motosikletin ışıklarının yanmadığı tespit edildi.

Bir başka kamera kaydında ise yaralılara saat 01:27 sıralarında olay yerinde olan 112 Acil Servis ekiplerince müdahale edilip Urla Devlet Hastanesi’ne sevk edildikleri görülüyor.

 

Olay yerinden ve araçlar üzerinden Olay Yeri İnceleme ekiplerince muhafaza altına alınan biyolojik swaplar, kan örnekleri, şüpheli leke, kıl örnekleri, terlikler, kask, eldiven ve araçlara ait kırık plastik parçaların raporları bekleniyor.