Asayiş
Giriş Tarihi : 18-08-2020 11:58   Güncelleme : 18-08-2020 11:58

Urla’daki yangının şüphelisi yakalandı

İzmir’in Urla ilçesinde 16 Ağustos gecesi hayvan barınağı yakınlarında çıkan yangının şüphelisi yakalandı. Suçunu itiraf eden şüpheli ifadesinde “Sigarayı attım, yangın çıktı” dedi.

Urla’daki yangının şüphelisi yakalandı

Urla Özbek Mahallesi Eğriliman mevkiindeki otluk alanda bulunan hayvan barınağı yakınlarında yangın ihbarını değerlendiren Urla İtfaiyesi ekipleri, yangın bölgesinden uzaklaşan şüpheli otomobilin plakasını polise bildirdi. Polisin durdurduğu şüpheli otomobil sürücüsü U.Ş.(42) gözaltına alındı. Karakoldaki ifadesinde suçunu itiraf eden şüpheli U.Ş.’nin “sigaranın izmaritini attım. Bir süre sonra yangın çıktı. Söndüremeyince olay yerinden ayrıldım” dediği öğrenildi.

Urla Emniyet Müdürlüğü’nde işlemlerinin tamamlanmasından sonra yargılanmak üzere Urla Adliyesi’ne sevk edilen şüpheli savcılıktan serbest bırakıldı.

-Olay

16 Ağustos gecesi Urla Özbek Mahallesi Eğriliman mevkiindeki otluk alanda çıkan yangın rüzgârın etkisiyle kısa sürede geniş bir alana yayılmıştı. Çevredekilerin durumu itfaiyeye bildirmesi üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı 6 arazöz, 3 dozer ve orman işçileri sevk edildi. Bölgeye ulaşan ekipler, rüzgârın da etkisiyle kısa sürede büyüyen alevlere müdahalesi ile kontrol altına alındı. Olay yerinin Urla hayvan barınağına yakın olması hayvan severleri de telaşa düşürmüştü.