Asayiş
Giriş Tarihi : 14-08-2020 17:26   Güncelleme : 14-08-2020 17:26

Kasa hırsızı tutuklandı

İzmir’in Urla İlçesinde 5 Ağustos günü bir işyeri kasasında bulunan 300 adet cumhuriyet altınının çalınması olayının şüphelisi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp cezaevine konuldu.

Kasa hırsızı tutuklandı

Urla Sıra Mahallesi Babacan mevkiindeki işyerinin kasasında kilit altında bulunan 300 adet cumhuriyet altınının çalınması olayının aydınlatılması için yapılan çalışmalarda, Urla ilçesi ve çevresinde toplamda 22 farklı kamera noktasından yaklaşık 44 güvenlik kamerasına ait 400 saatlik kamera görüntüsü incelendi. Şüphelilerin olaydan önce olay yerinde keşif yaptıktan sonra olayı gerçekleştirdikleri ortaya çıktı. Olayla ilgili olduğu değerlendirilen 5 şüphelinin yakalanmaları için çalışma başlatıldı.

Urla’da olduğu tespit edilen şüphelilerden S.K (45) düzenlene operasyon ile yakalanarak gözaltına alındı. İşlemlerinin tamamlanmasından sonra Urla Adliyesi’ne yargılanmak üzere sevk edilen şüpheli tutuklanarak cezaevine konuldu.

Olayla ilgili olduğu değerlendirilen diğer şüphelilerin farklı illerde olduğu, yakalanmaları için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.