Asayiş
Giriş Tarihi : 13-08-2020 19:44   Güncelleme : 13-08-2020 19:44

URLA EMNİYETİ’NDE ÜST KADEME KADINLARDA

Zeynep Erdoğan Derse’nin Urla İlçe Emniyet Müdürü olarak atanmasından sonra, Urla İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı olarak atanan Emniyet Amiri Özben Eroğlu, 05.08.2020 tarihinde görevine başladı.

URLA EMNİYETİ’NDE ÜST KADEME KADINLARDA

İki buçuk senedir Urla İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli olan Emniyet Amiri Özben Eroğlu mesleğe İzmir’de başladı.  İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nde özel kalem ve terörle mücadele şube müdürlüğünde görev yapan Eroğlu, Siirt, Edirne ve Ankara illerindeki başarılı çalışmalarından sonra tekrar İzmir’e atandı. Güzelbahçe ilçesindeki çalışmalarından sonra 2018 yılının ilk aylarında Urla İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde başkomiser rütbesiyle çalışmaya başladı.

Geçtiğimiz ay Emniyet Amirliği rütbesine terfi eden Özben Eroğlu, Emniyet Amiri Bekir Önsal’ın Erzurum’a tayininden sonra Urla İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı’na atandı.

Aslen Aydın Sökeli olan Özben Eroğlu, kamu yönetimi mezunu, evli ve bir erkek çocuk annesi. Bir kadın ve anne olarak mesleğini çok severek yaptığını belirten Eroğlu, Urla’yı çok sevdiğini ve isteyerek atandığını, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için çalışmanın kutsallığına inandığını ve polislik mesleğinin onurunu ve sorumluluğunu her daim hissettiğini sözlerine ekledi.