Güncel
Giriş Tarihi : 29-07-2020 16:08   Güncelleme : 29-07-2020 16:11

URLA EMNİYETİNDE BAYRAM TEDBİRLERİ ALINDI

Urla İlçe Emniyet Müdürü Zeynep Erdoğan Derse, Urla Emniyet Müdürlüğü’nce ilçemizde Kurban Bayramı için alınan tedbirleri açıklayıp Urlalıların bayramını tebrik etti.

URLA EMNİYETİNDE BAYRAM TEDBİRLERİ ALINDI

Arife günü ve Kurban Bayramı süresince kurban satış ve kesim yerlerinde yaşanabilecek dolandırıcılık, yankesicilik, kapkaç, tırnakçılık, sahte para alışverişine karşı vatandaşlarımızın duyarlı olması gerektiğini ifade eden Derse, sokağa çıkıldığında Covid-19’a karşı maske – mesafe ve temizlik kontrolüne dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatıp, kurban satış ve kesim yerlerinde yaşanacak hadiselerin önüne geçebilmek için gerekli görevlendirmeler yapıldığını aktardı.

İlçemizin sahil kesimlerinde ve restoran, kafe ve eğlence mekanlarının yoğun olduğu bölgelerde mevcut devriyelere ek olarak yaya devriyelerin de görevlendirildiğini belirten Derse, alınan önlemlerle yaşanabilecek Covid-19 tedbirleri ihlali, asayiş ve trafik yoğunluğunun önüne geçilmesini hedeflendiğini ifade etti.

Urla İlçe Emniyet Müdürü Zeynep Erdoğan Derse açıklamalarının devamında “önleyici polislik çerçevesinde ilçe giriş ve çıkış noktalarında uygulamaların sayısı ve süreleri arttırılarak, olayların olmadan önlenmesine çalışılarak, vatandaşlarımızın güven ve huzur içinde bayram geçirmeleri sağlanacak. Bu vesileyle şimdiden Urla halkının mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, esenlikler diliyorum” ifadelerini kullandı.