Eğitim
Giriş Tarihi : 29-07-2020 15:59   Güncelleme : 30-09-2021 20:03

SPORCU DOSTU KOLEJ

İzmir’in Urla ilçesinde faaliyet gösteren Urla Boğaziçi Koleji’nde 20 öğrenci, sporcu bursu ile öğrenim hayatını sürdürüyor.

SPORCU DOSTU KOLEJ

Urla Boğaziçi Koleji’nin eğitim öğretim hayatına Kasım 2008’de Fen ve Sosyal Bilimler Dershanesi olarak başladığını hatırlatan Urla Boğaziçi Koleji Kurucu Müdürü Özer Akdemir, koleji tanımlarken “kurumumuz Mayıs 2015’te Boğaziçi Temel Lisesi unvanıyla devam etmiş ve son olarak da Temmuz 2019’da Urla Boğaziçi Koleji olarak dönüşümünü tamamlamış, köklü bir eğitim öğretim kurumudur” dedi.

“20 öğrenciye sporcu bursu veriyoruz”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün istediği gibi zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek için tüm imkân ve deneyimlerini öğrencilere aktardıklarını belirten Akdemir, “Bu noktada Urla Gençlik Spor Kulübü ile teknik koçluk, altyapı alanlarında karşılıklı destek ve iş birliği halindeyiz. Halihazırda okulumuzda sporcu bursuyla okuyan 8 voleybolcu kız öğrencimiz, 12 basketbolcu erkek öğrencimiz bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

“Okul takımımıza sporcu yetiştiriyoruz”

rulet siteleri

Urla Boğaziçi Koleji’nde atletizm, voleybol ve basketbol spor dallarının en önemli amaçlarından birinin, okul voleybol kız takımına, erkek basketbol takımına ve atletizm branşına oyuncu yetiştirmek olduğunu vurgulayan Akdemir, “Basketbol ve voleybol, her spor dalının sağladığı fiziksel gelişimin yanı sıra vücudun esneklik kazanmasına diğer takım sporlarına nazaran daha fazla yardımcı olur. Fiziksel ve mental olarak, şiddetten uzak ve mücadeleci sporcular yetiştirmek önceliğimizdir” açıklamalarına yer verdi.